Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Журавлинне вино

Цінні властивості цієї північної ягоди обумовлені присутністю в ній величезної кількості органічних кислот — бензойної, хінної, лимонної,  та інших. Дані кислоти посилюють ефективність багатьох ліків, якщо ви лікуєте бронхіт, допомагає при різних запальних процесах. Але якщо у вас гострі запальні процеси в шлунку або кишечнику, то  ягоди журавлини вас протипоказані. Крім того, у журавлині містяться у великій кількості вітамін С,  пектини і глюкоза. Журавлину слід збирати  пізньої осені та ранньою весною після танення снігу. Знаю на своєму досвіді, що подснежные ягоди набагато солодший і смачніше осінніх, проте містять менше вітаміну С. Отже, ротовим журавлинне вино.

Інгредієнти для приготування журавлинного вина:

  1. Журавлинний сік — 15 літрів
  2. Вода кринична або джерельна — 5 літрів
  3. Цукровий пісок — 20 кг.

Інвентар:

  1. Скляний посуд відповідного об'єму
  2. Миска
  3. Пластикові пляшки
  4. Графин для подачі вина
  5. Келихи

Приготування журавлинного вина.

Крок 1: Готуємо ягоди для бродіння.

промиваємо журавлину

Журавлину раджу відбирати найстиглішу, щоб вона не була недозревшей і кислої. Інакше вам знадобиться величезна кількість цукру, хоча його і так буде потрібно багато. Першим ділом ретельно промиваємо ягоди. Можна їх навіть замочити в мисці з холодною водою на годину-півтора. Після знову споліскують ягоди і зливаємо з них рідина.


Крок 2: Залишаємо журавлину для бродіння.

вийшов сік журавлинний

Далі притискаємо журавлину і залишаємо для бродіння на 15-20 днів.

додаємо цукор в журавлинний сік

Після того, як в журавлині утворилася велика кількість соку і ягоди розм'якшилися, доливаємо воду і ставимо цукор, все ретельно перемішуємо і залишаємо для другого бродіння на 30-40 днів.

процес бродіння журавлинного соку

Головне постійно пробувати, щоб брага не перекисла.

наполягаємо отриманий напій

Після цього проміжку часу брагу необхідно процідити через сито або кілька шарів марлі, щоб видалити всі зайві залишки від ягід. Всю рідину перелити в прозору чисту посуд і залишаємо настоюватися ще 30-40 днів в прохолодному приміщенні, а краще льосі або підвалі.


Крок 3: Подаємо журавлинне вино.

наливаємо і насолоджуємося напоєм

Вино можна вживати як аперитив, так як воно покращує травлення і допомагає організму бути постійно в тонусі та доброму настрої. Воно містить мало спирту, тому несе в собі користі більше, ніж шкоди.

Приємного Вам апетиту!


Поради:

— Для подачі напою на стіл налити необхідну кількість у графин, а залишки добре закупорьте і заберіть на звичне місце зберігання.

— Журавлинне вино до того ж можна використовувати для вторинної переробки в кулінарії і під час приготування інших коктейлів.

— Напій володіє дуже корисними властивостями, але, тим не менш, надмірне вживання алкогольних напоїв негативно позначається на нашому здоров'ї, тому в усьому дотримуйтесь міри.