Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Кава » Кава «Еспрессо»

Кави «Еспрессо»

Кави «Еспресо» – це вид приготування напою, при якому гаряча вода проходить під високим тиском через шар меленої кави. Відмічено що, при приготуванні кави еспрессо, основна частина шкідливих речовин залишається в кавовій гущі. Звідси випливає, що еспресо не тільки дарує чудовий смак і аромат, але і захищає наше серце і шлунок. Чимало важливу роль у приготуванні напою грає якість води, так як воно може вплинути на смак кави. Вода повинна бути середньої жорсткості. Багато люди замовляють собі кави Еспрессо в кафе, барах і в залежності від того, яка кофеварочная машина там знаходиться, отримували відповідний результат. Можна не ходити за чашкою кави так далеко, спробуйте приготувати каву в домашніх умовах за допомогою турки.

Інгредієнти для приготування кави «Еспресо»:

 1. Вода (фільтрована) — 200 мл
 2. Цукровий пісок — 2-3год. ложки
 3. Кухонна сіль — 1/5 ч. ложки
 4. Кава в зернах або мелена кава — 2-3 ч. ложки

Інвентар:

 1. Турка
 2. Кавомолка
 3. Плита
 4. Каструля
 5. Кавова чашка
 6. Блюдечко
 7. Столові прилади

Приготування кави «Еспресо».

Крок 1: Перемелюємо зерна кави.

ручна кавомолка

Перемелюємо кавові зерна в кавомолці. Краще буде, якщо вона буде ручна.

електрична кофемолка

Ручна кавомолка буде набагато ефективніше електричної, хоч і вважається дорогою за ціною, якщо у вас гарна ручна, то рівних  їй просто немає в природі. Якщо у вас покупної мелену каву, тоді скористайтесь в приготуванні їм.


Крок 2: Варимо каву в турці.

додаємо в турку кави і воду

В турку об'ємом 0,25 мл кладемо 2-3 чайні ложки готового меленої кави, додаємо 2-3 чайні ложки цукрового піску, туди ж насипаємо кухонну сіль (краще, якщо сіль буде велика), добре перемішуємо  цю масу і ставимо на повільний  вогонь у сухому вигляді. Прогріваємо суміш добре і чекаємо, коли з неї буде виходити жар (тільки не плутати з димом). Розігріваємо в окремій каструлі  воду до температури 30-40 градусів.

доводимо каву до кипіння

Вливаємо суміш в турку і доводимо до кипіння, як тільки закипить, знімаємо з вогню і добре перемішуємо ложкою піднялася гущу так, щоб та була покрита повністю водою і знову ставимо на вогонь. Після того як суміш знову закипить, дочекайтеся щоб на поверхні з'явилося пару бульбашок  і можна знімати з вогню. Накрийте турку блюдечком і дайте настоятися готового напою хвилин 5-7.


Крок 3: Подаємо кави «Еспресо».

еспресо

Відстояний кави переливаємо в кавову чашку і насолоджуємося ароматним смаком. Традиційно «Еспресо» п'ється із спеціальних маленьких чашечок, так як кава виходить досить міцним, його не рекомендується приймати великими порціями.

Приємного Вам апетиту!


Поради:

— Краще всього при приготуванні кави «Еспресо» турку з засипаним кавою і цукром слід тримати над вогнем на 2-3 сантиметри вище і періодично  перемішувати, від цього способу є велика ймовірність, що гуща в турці не пригорить, відповідно приготований кави не втратить аромату і свіжого  смаку.

— Для збагачення смаку в таку каву можна додати трохи кориці, молока або доповнити його збитими вершками.

— Кава «Еспресо» не рекомендується вживати дітям, а також людям з підвищеним артеріальним тиском. Це пов'язано з тим, що напій сам по собі бадьорить,  що супроводжується ще більшим збільшенням тиску, що може привести до хворобливих відчуттів в серці, голові, а також загальним погіршенням стану здоров'я.