Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Квас » Квас хлібний

Квас хлібний

...Ех, кваску б зараз - сказав як-то басом мій син 5 років і я теж захотіла холодного і сильну кваску. Десь у мене була суха закваска для цього напою. Вирішено, сьогодні ставимо квас.  І хоча напій цей літній, іноді хочеться себе і своїх близьких побалувати чимось отаким, забутим. А адже хтось робить домашній квас круглий рік! А ще огірочки і редиска свіжі вже продаються, значить і окрошку можна настругати. 

Інгредієнти для приготування квасу:

  1. Сухий квас  - 250 гр.
  2. Цукор 200 гр.
  3. Вода кип'ячена - 3 л
  4. Дріжджі пресовані -10 гр.

Інвентар для приготування квасу:

  1. Банку  
  2. Каструля 
  3. Марля або серветка

Приготування квасу.

Крок 1. Готуємо закваску.

закваска

Для того, щоб квас вийшов справжнім, тобто бадьорить напоєм насиченого темного кольору, треба звернути увагу на закваску. Найкраща та, що продається в магазині, тому що в ній крім сухарів з різного хліба, міститься ще і солод. Отже беремо сухий квас і ставимо кип'ятити воду (на трилітрову банку ставимо три літри води). 

закваска

В чисту банку насипаємо сухий квас і заливаємо гарячою водою. Накриваємо її капроновою кришкою і даємо настоятися 2 години.

банку з серветкою

Потім додаємо в банку цукор і добре перемішуємо вміст. Залишаємо настоятися ще на 30 хвилин, накривши серветкою. Після цього трохи рідини відливаємо в миску, розчиняємо в ній дріжджі і додаємо їх до заквасці в банку. Накриваємо сново серветкою і залишаємо бродити вже на 12-13 годин у теплому місці.

зливаємо квас

Закваска настоялася. Треба процідити через марлю або сито і поставити перший квас в холод.  Отже у нас приготувалася закваска, яку ми будемо використовувати для приготування квасу.


Крок 2. Готуємо квас

наполягаємо квас

Для цього беремо банку, накладаємо в неї половину отриманої закваски, додаємо три ложки сухого квасу, заливаємо охолодженою кип'яченою водою, доповідаємо 3-5 столових  ложки цукру і ставимо бродити в тепле місце на 24-36 годин. Коли квас настоїться, його зливають і ставлять на холод. Квас готовий.


Крок 3. Подаємо квас

гуртка з квасом

Коли квас використовується для пиття, можна покласти в нього за смаком цукор. Квас також використовують для холодних супів і окрошки.

Приємного апетиту!


Поради:

 - При витримуванні квасу можна покласти в нього кілька родзинок, скибочка лимона і листочки чорної смородини.

 - При приготуванні закваски перший квас може сильно пахнути дріжджами. У такому разі його виливають, не використовуючи в їжу.

 - Іноді замість сухого квасу використовують скибочки чорного хліба. В такому разі їх треба сильно підсушити в духовці.