Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Хаш

Сьогодні хочу познайомити вас з одним з традиційних вірменських страв, яке славиться своїм лікувальним дією. Готують хаш (суп) сезонно, а так як процес приготування досить тривалий, вірменські жінки беруться за справу глибокої ночі. Традиційно хаш їдять руками і рано вранці. А ще його подають  на вірменських весіллях.

Інгредієнти для приготування хашу:

  1. Яловичі ніжки – 1.5 кг
  2. Рубець – 0,5 кг
  3. Часник – 3-4 головки
  4. Зелень петрушки і базиліка, кінзи

Інвентар:

  1. Каструлі
  2. Обробна дошка
  3. Кухонний ніж і сокиру
  4. Сервировоное блюдо

Приготування хашу:

Крок 1: Готуємо хаш

нарізаємо яловичі ноги і рубець

Як я вже говорила, хаш готують сезонно, а саме під час бійні худоби у Вірменії (починаючи з пізньої осені до середини весни). Тому головним його елементом є яловичі ніжки і рубець.

моєму яловичі ноги

І насамперед нам необхідно зайнятися ними. Якщо є необхідність, яловичі ноги добре скоблят, ретельно  промивають і обпалюють. Далі їх необхідно розрубати вздовж і замочити мінімум на добу, при цьому необхідно міняти воду кожні дві години для видалення специфічного запаху. Після цього їх знову добре миють, скоблят і ставлять варити  на повільний вогонь. Врахуйте, що вода не повинна сильно кипіти, і ні в якому разі не соліть бульйон. Не забуваємо знімати шуму.

варимо

В цей час займемося рубцем, який також необхідно помити, зіскоблити. Потім ми його ставимо варити на повільному вогні. Варимо до тих пір, поки не зникне специфічних запах.

Після цього зливаємо бульйон, де варився рубець, а його нарізаємо невеликими шматочками і додаємо в бульйон, де варяться яловичі ніжки. Варимо на повільному вогні приблизно протягом 7-8 годин. Хаш вважається готовим тоді, коли м'ясо вільно відділяється від кістки, а рубець став м'яким.

нарізаємо зелень

Після цього суп заправляють тертим часником.


Крок 2: Подаємо хаш

подаємо

Перед подачею наріжте дрібно зелень петрушки, базилика, кинзи і додайте в суп.

Подають його разом з лавашем.  А в якості аперитиву ідеально підійде горілка.

Приємного апетиту!


Поради:

- Хаш не можна солити, а варити його треба на повільному вогні. І ні в якому разі не давайте бульйону кипіти, так як пропаде весь м'ясний навар.

- Також хаш їдять, закушуючи тертої редькою і лавашем.

- Традиційно хаш їдять утором під час сніданку.

- Кажуть, що хаш має протверезити дією. Тому його і їдять на другий день весілля у Вірменії.