Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Слойки з джемом

Листкове тісто було придумано в далекому 1645 році якимось Клавдієм Гелі і з тих пір міцно увійшло в сучасну кондитерську кухню. Дуже багато різних виробів, як солодких, так і не дуже виготовляють саме з листкового тіста. Сам процес приготування цього виду тесту досить складний і трудомісткий, тому сучасні господині вважають за краще купувати вже готове тісто в спеціальних упаковках. В цей раз ми з вами спробуємо приготувати чи не основний виріб з листкового тіста – слойки, а точніше слойки з джемом. І ось, що нам знадобиться.

Інгредієнти для приготування слойок з джемом:

 1. Листкове тісто (дріжджове, заморожене) – 1 кг
 2. Джем (будь-який) – 650 грам
 3. Яйце – 1 шт.
 4. Борошно (пшеничне) – 300-350 грам
 5. Рослинна олія – 200 грам
 6. Цукрова пудра – 200 грам

Інвентар:

 1. Духовка
 2. Деко
 3. Дошка для розкочування тіста
 4. Скалка
 5. Піала
 6. Сепаратор
 7. Щіточка для змащування
 8. Вилка
 9. Столова ложка

Приготування слойок з джемом.

Крок 1: готуємо тісто.

слойки

Готове листкове тісто розморозити (дати постояти 15-20 хвилин при кімнатній температурі) і розрізати кожну з чотирьох пластин на 4 приблизно однакові частини. В результаті у нас вийде 16 шарувань. Потім, на дошку насипаємо трохи борошна і рукою рівномірно розподіляємо її по всій поверхні, також трохи подпыливаем і платівку тіста, яке ми збираємося розкачати. Кожну нарізану пластинку качалкою трохи розгортаємо в одному напрямку. Так робимо з усіма пластинками листкового тіста.


Крок 2: виготовляємо слойки.

джем

Процедура описана для виготовлення однієї слойки, всі інші виготовляються аналогічно.

Яйце вбити в піалу, але насамперед слід відокремити жовток від білка, це можна зробити руками або за допомогою сепаратора. Нам потрібен саме білок. Щіточку для змащування макаємо в білок і акуратно змащуємо краю слойки. Столовою ложкою набираємо джем і кладемо на слойку, трохи розподіливши його по поверхні. Накриваємо слойку з джемом вільної платівкою, трохи розтягуючи і притискаючи краю, щоб тісто добре слиплось. Закріплюємо краю слойки виделкою (як на чебуреках). Таким чином виготовляємо 8 шарувань.

закріплюємо краю


Крок 3: випікаємо слойки.

перекладаємо слойки на деко

Кухонний стіл, з допомогою тієї ж щіточки рясно змащуємо рослинним маслом і акуратно викладаємо прямо на нього готові слойки. Залишимо їх просочуватися на 1,5-2 години при кімнатній температурі.

Після закінчення часу включаємо духовку і виставляємо температурний режим на 200 градусів.

Деко щіточкою змащуємо тим же рослинним маслом і акуратно перекладаємо на нього наші будующие пиріжки. Відправляємо деко з слойки в розігріту духовку і випікаємо їх хвилин 15-20.


Крок 4: подаємо до столу.

подаємо до столу

Деко з готовими слойки виймаємо з духовки, акуратно перекладаємо їх на піднос і посипаємо цукровою пудрою. Все, слойки з джемом готові – подаємо до столу.

Приємного апетиту!


Поради:

- джем цілком можна замінити конфітюром, наприклад вишневим.

- в рецепті вказані пропорції інгредієнтів тільки для двох порцій. Щоб виготовити більше слойок відповідно подвоюйте або потроюйте кількість інгредієнтів.