Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сир "Моцарелла"

Родина сиру «Моцарелла» - Італія. Саме там почали варити цей маловыдержанный, «живий» сир, трохи нагадує сир за смаком. Він здатний прикрасити будь-які закуски і будь-який салат, і також виступити в якості самостійного, ні з чим незрівнянного делікатесу. Вартість сиру «Моцарелла» відповідає його смаковими якостями, однак, при належній старанності, ви можете приготувати цей сир самостійно!

Інгредієнти для приготування сиру "Моцарелла":

  1. Молоко незбиране, високу жирність - 2 л. (бажано сільське)
  2. Сіль - 2 ст. ложки
  3. Сичужний фермент - 1/4 ч. ложки
  4. Вода - 1,5 - 2  л.
  5. Лимонний сік - 2 ст. ложки

Інвентар:

  1. Термометр
  2. Каструля
  3. Рукавички
  4. Харчова плівка

Приготування сиру "Моцарелла":

Крок 1: Готуємо сир

варіння сиру

Молоко бажано взяти свіже фермерське, пожирніше і з мінімальною обробкою. Від якості молока залежить результат, який ви отримаєте в результаті.

Віджимаємо сік з половинки лимона. Сичужний фермент розвести в половині склянки води. Сичужний фермент нешкідливий, ви можете не побоюватися передозування, але якщо ви його перекладіть, сир може стати «гумовим».

Молоко виливаємо в каструлю і нагріваємо до 60-70 градусів, вливаємо сік лимона і фермент, розведений у воді. Перемішуємо молоко. Сироватка повинна почати відділятися майже відразу ж. Підтримуємо температуру молока, але не даємо йому закипіти. Сироватка «створоживается», утворюється сир.

Вимикаємо молоко, зливаємо сироватку, надягаємо рукавички (без них гаряче) і отживаем руками отриманий сир.


Крок 2: Перемішуємо сир

мешание сиру

Наливаємо в каструлю воду і нагріваємо її до 90 градусів (вона має майже закипіти). Вимикаємо вогонь і солі воду. Перемішуємо, щоб сіль розчинилася. На кілька хвилин опускаємо сир у воду – висока температура робить його м'яким і тягучим. Поряд з каструлею ви можете поставити миску з холодною водою і опускати в неї руки, коли стає гаряче.

Розтягуємо і розминаємо сир, опускаючи його кілька разів на 2 хвилини в гарячу воду. В результаті сир стає однорідної консистенції.


Крок 3: Формуємо сир

формовка сиру

Дістаємо сир з води, знову розминаємо пальцями і складаємо конвертиком. Знову опускаємо в гарячу воду, щоб він розм'як. Потім можна надавати сиру форму, яку захочете. Найпростіше сказати його у 2-3 кульки, середній за величиною.

Для того щоб отримати маленькі сирні кульки, застеляємо харчовою плівкою стіл. Сир знову нагріваємо в гарячій воді, скачуємо в ковбаску і щільно загорнути плівкою. Тонкою мотузкою або ниткою туго перев'язуємо сир, формуючи і відокремлюючи, таким чином, кульки.


Крок 4: Подаємо сир "Моцарелла"

готовий сир

Їдять сир «Моцарелла» в свіжому, тільки що приготованому вигляді. Отриманий сир можна використовувати для бутербродів і різних страв. Він також смачний і сам по собі.

Приємного апетиту!


Поради:

- Для того щоб не перегріти молоко, ви можете нагрівати його на водяній бані, але процес відділення сироватки і отримання сиру буде більш довгим.

- Сир можна нагрівати не тільки в гарячій воді, але і мікрохвильовці. Нагрівайте сир 15-20 (але не більше 30) секунд.

- Для того щоб сир краще зберігав форму, готовий сформований сир опустіть на 15 хвилин у солону крижану воду. 

- Замість соку лимона можна взяти 1/4чайной ложки лимонної кислоти.