Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Домашній сир » Маскарпоне в домашніх умовах

Маскарпоне в домашніх умовах

Багато, готуючи деякі страви італійської кухні, зустрічаючи в інгредієнтах слово "маскарпоне" не розуміють що це таке і чим можна його замінити. Маскарпоне - це італійський вершковий сир, який часто використовується для приготування улюблених чізкейків та інших десертів. Якщо Ви не можете знайти цей сир в магазині, то пропоную приєднатися до мене, адже сьогодні я розповім як приготувати сир в домашніх умовах. Головне в цьому рецепті - точно дотримуватися цих рекомендацій, і тоді Ви отримаєте дуже близький до оригіналу продукт.

Інгредієнти для приготування маскарпоне в домашніх умовах:

 1. Вершки тварини (25%) - 1 л
 2. Лимон - 2 шт.

Інвентар:

 1. Ножа
 2. Обробна дошка
 3. Тарілки
 4. Плита
 5. Каструлі різного діаметру для водяній лазні
 6. Термометр
 7. Марля
 8. Ложка столова
 9. Друшляк
 10. Миска
 11. Холодильник
 12. Гніт (пакет з крупою, банку з водою і т.п.)

Приготування маскарпоне в домашніх умовах.

Крок 1: Готуємо інгредієнти.

Перелити вершки в каструльку

Інгредієнтів у нас всього 2, але і вони потребують певної підготовки. Вершки потрібні тваринного походження, без будь-яких добавок, жирністю не нижче 25%. Переливаємо вказану кількість вершків в чисту і суху каструльку, меншу з двох по діаметру, а потім встановлюємо у неї термометр. Стежити за температурою, до якої нагріваються вершки, в цьому рецепті дуже важливо.

Видавлюємо лимонний сік

Лимони потрібно промити і, розрізавши навпіл, вичавити в тарілку сік. Для приготування маскарпоне нам знадобиться 3 столові ложки соку.


Крок 2: Нагріваємо вершки.

Починаємо приготування

З допомогою термометра ми будемо стежити за температурою вершків, а з допомогою ложки постійно їх помішувати. Включаємо вогонь під каструлькою більшого діаметру і наливаємо в неї воду. Потім поміщаємо всередину неї каструльку поменше, в яку ми вже вилили вершки. На середньому вогні доводимо воду до закипання, а потім трохи зменшуємо і чекаємо, коли температура в каструлі з вершками досягне 85 градусів. Після цього вершки знімаємо з плити, але вогонь не вимикаємо - він ще буде потрібно.

Вливаємо тонким струмком лимонний сік, не припиняючи помішувати вершки. Подивіться на термометр - температура має впасти до 82 градусів. Повертаємо каструлю на водяну баню і продовжуємо помішувати вершки, не даючи температурі піднятися вище 84 градусів. 


Крок 3: Визначаємо готовність вершків.

Конкретного часу для підігрівання вершків вказати Вам ніхто не зможе. Але є відмінний орієнтир - ложка, якою Ви помешиваете вершки. Зверніть увагу на те, як вершки стікають з неї, я наведу фотографії різних стадій для наочності. 

Стадії готовності вершків

На фото зліва - початкова стадія, коли Ви тільки додали лимонний сік. А на фото праворуч - після деякого підігріву. Але це ще не те, що нам потрібно.

Вершки готові

Коли підігріті вершки стануть схожі на густий крем, і почнуть стікати з ложки повільною цівкою, обволікаючи її стінки, то можна вимкнути вогонь і знімати каструлю з вершками з водяної бані.

Не припиняючи помішування, охолоджуємо вершки до 45 градусів.


Крок 4: Проціджуємо отриману сироватку.

Підвішуємо кульок з сироваткою

А робити ми це будемо в два етапи. Спочатку обернем друшляк шаром марлі і виллємо сгущеные вершки туди. Під друшляк поставимо миску, в неї буде активно стікати рідка частина сироватки. У міру усадки вершків, чистимо їх ложкою з тканини і скидаємо в центр, до решти. Коли сироватка перестане капати, перекладаємо її в марлю, складену в 5-6 шарів і підвішуємо кульком, даючи провисіти ніч і "прокапаться". Для тих, хто готував сир в домашніх умовах, цей процес знаком. 


Крок 5: Охолоджуємо сироватку під гнітом.

Вранці знімаємо марлевий кульок з сироваткою, кладемо його в друшляк, зверху встановлюємо гніт у вигляді банки з водою або іншого важкого предмета, а потім прибираємо цю конструкцію в холодильник до вечора - на 9-10 годин. Можна діставати кульок, акуратно перемішувати, і контролювати щільність маскарпоне. Коли вона досягне потрібного Вам межі, можна діставати маскарпоне з холодильника. 

Ось, що повинне у Вас вийде: 

Готовий маскарпоне!

Якщо сир вийшов трохи грудкуватим, не переживайте - при збиванні в крем, грудочки пропадуть, і маскарпоне буде таким, як треба. Для прикладу також хочу Вам показати різницю між приготуванням маскарпоне з вершків 10% (ліворуч) і 20% (праворуч):

Маскарпоне з вершків різної жирності. 10%-зліва, 20%-праворуч

Як бачите, краще використовувати якісні, свіжі і жирні вершки. Тоді і маскарпоне вийде м'яким.


Крок 6: Подаємо або використовуємо в приготуванні готовий маскарпоне.

Тірамісу з маскарпоне. Бутерброд з маскарпоне

Ми приготували смачний м'який сир маскарпоне, який можна застосувати в приготуванні тірамісу або іншого десерту, або просто намазати на хліб. 

Приємного апетиту!


Поради:

- Не викидайте лимонну цедру, зріжте її з плодів - адже дуже часто для приготування деяких страв потрібна цедра. Її можна використовувати також для лікування застуди та в інших цілях.

- Сироватка, яка скла з маскарпоне, добре підійде для приготування смачних млинців.

- З вказаної кількості вершків виходить близько 450-500 г маскарпоне.

- Замість лимонного соку можна додати в вершки 0.25 чайної ложки лимонної кислоти.