Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот з винограду

Найвідоміший напій з винограду – це, звичайно ж, вино. Я пропоную вашій увазі рецепт компоту з винограду. Компот з винограду завжди виходить дуже смачний, не залежно від того, використовуєте ви виноград домашніх сортів, або купуєте південні ягоди. Якщо  ви ще не пробували приготувати виноградний компот, то обов'язково спробуйте в цьому літньому сезоні. Для приготування компоту досить кілька грон винограду і трохи цукру.

Інгредієнти для приготування компоту з винограду:

 1. Вода – 1 літр.
 2. Цукровий пісок - 250 грам.
 3. Виноград – 1-2 середні грона.

Інвентар:

 1. Ножа
 2. Ложка
 3. Каструлі
 4. Банку на 1 літр
 5. Кришка
 6. Кришка з дірками
 7. Ключ для закачування
 8. Лопаточка
 9. Рушники
 10. Плита
 11. Склянки

Приготування компоту з винограду.

Крок 1: підготуємо виноград.

Крок 1: підготуємо виноград.

Для компоту вибираємо стиглий виноград будь-якого сорту. Промиваємо під струменем проточної води (можна з допомогою друшляка) і відбираємо підгнилі ягоди. Потім руками або ножиком прибираємо гілочки від ягід.


Крок 2: стерилізуємо банки.

Крок 2: стерилізуємо банки.

Банки і кришки стерилізуємо будь-яким способом. Наприклад, наллємо в каструлю воду, на середньому вогні доводимо до кипіння і опустити туди банки і кришки на 2-3 хвилини. Потім банки заповнюємо на чверть або третину виноградом.


Крок 3: приготуємо цукровий сироп.

Крок 3: приготуємо цукровий сироп.

У великій каструлі кип'ятимо воду на сильному вогні, і поступово додаємо цукровий пісок. Перемішуємо сироп ложкою і на середньому вогні варимо до розчинення цукру, періодично помішуючи.


Крок 4: готуємо компот з винограду.

Крок 4: готуємо компот з винограду.

Заливаємо банки з виноградом гарячим сиропом, заповнюючи їх повністю. Накриваємо банки кришками і залишаємо при кімнатній температурі на 5-7 хвилин. Потім, надягаємо на банки кришки з дірками і зливаємо сироп в каструлю. На сильному вогні сироп знову доводимо до кипіння. Сиропом відразу ж заливаємо банки з виноградом по самі горлечка  і закручуємо кришки за допомогою ключа для закочування. Банки залишаємо в темному місці і накриваємо кількома рушниками на 2 дні. Зберігаємо банки з компотом у прохолодному темному місці.


Крок 5: подаємо компот з винограду.

Крок 5: подаємо компот з винограду.

Компот з винограду розливаємо  по склянках і подаємо до столу з печивом або будь-яким іншим десертом.

Приємного апетиту!


Поради:

- Виноград можна укладати в банки разом з гілочками. В такому випадку, на смак компоту буде більш терпким і це заощадить вам час приготування.

- Якщо виноград солодких сортів, то, додавши трохи лимонного соку або шматочки яблука, ви додасте кислинку.

- Якщо у вас мало часу, то виноград можна не бланшувати, тобто не заливати сиропом на 5-7 хвилин, а відразу закочувати банки.