Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот з китайки

Французьке слово compote, яке витіснило з російської мови і нашого ужитку слово «узвар». Воно теж означає напій або десерт, який приготовлений з суміші чи ягід, чи фруктів. Для компоту знадобляться абсолютно будь-які найбільш доступні ягоди або фрукти, як свіжі, так і свіжоморожені, а навіть сушені. У нашому рецепті ми буде готувати компот з китайки ( маленького яблучка). Цей компот - смачний і корисний прохолодний напій, який ще й досить легко готується.

Інгредієнти для приготування компоту з китайки:

 1. Дрібні зрілі яблука (сорт "китайка") - на 1 банку в 3 літри йде 2-2,5 кг. яблук.

 приготування сиропу нам знадобиться:

 1. Цукровий пісок - 350-540 грам на 1 літр води
 2. Вода джерельна - за необхідності.

Інвентар:

 1. Картопляний або складаний ножик.
 2. Вафельний кухонний рушник або паперовий рушник.
 3. Містка миска для яблук
 4. Каструля для води у 3-5 л
 5. Ємність для бланшування і пастеризації (каструля глибока на 8 літрів)
 6. Закаточний ключ
 7. Банки під компот
 8. Металеві кришки
 9. Плита
 10. Друшляк

Приготування компоту з китайки.

Крок 1: готуємо яблука

готуємо яблука

Шалено красиві компоти з яблук виходять з цілих, але не великих яблук (наприклад, сорт Золота китайка). Перед тим як почати готувати компот, ми ретельно оглядаємо кожне яблуко на наявність тріщин, червоточин та гнилі. Якщо таке є, то ці яблука не можна консервувати. Потім яблука миються в прохолодній воді, а якщо вони сильно брудні, то слід їх помити в теплій воді. Після цього викладають їх на приготоване вафельний кухонний рушник або паперові рушники, щоб з них гарненько стекла вода і вони трохи просохли. Потім у кожному яблучку видаляємо серцевину. Її слід видаляти картопляним або ножиком. Для компоту ні в якому разі не можна брати яблука навіть трохи, але перестиглі. При вирізуванні у них серцевини - вони можуть розколотися. Розколоті яблука можна використовувати при приготуванні цього компоту.


Крок 2: пастеризуем і закриваємо компот

пастеризуем і закриваємо компот

після того, як серцевина вирізана, вони знову помиті і обсушены, яблука слід укласти в заздалегідь приготовлені чисті і сухі банки, які потім ми до самого горлечка будемо заливати сиропом і пастеризувати. Бланшують такі яблука лише в гарячій воді при необхідної температурі 85 °С впродовж 8-10 хвилин. Час пастеризації на пряму залежить від розміру плоду, яблука сорту, ступеня його зрілості і природної кислоти. Тому чим кисліше буде яблуко, тим менше буде витрачено часу на бланшування. Не слід також бланшувати яблука в сильно киплячій воді, так як після процесу стерилізації всі плоди будуть просто перевареними. Пробланшированные яблучка, скидаємо на друшляк, охолоджуємо в прохолодною воді, даємо воді спокійно з них стекти, і знову укладаємо в банки. Потім заливаємо все нагрітим заздалегідь до кипіння 20-30%-вим цукровим сиропом і стерилізуємо при дуже слабкому кипінні води. Це означає, що банки ємністю 0,5 літра   слід стерилізувати 9-10 хвилин,  банки 1,0 літр   стерилізують 10-12 хвилин, а от банки ємністю 3,0 літра    слід стерилізувати 15 хвилин. Якщо ваші яблука досить солодкі, то загальний час стерилізації можна трохи збільшити в рівному відповідно, тобто все на 2-3 хвилини. Після стерилізації готові банки з компотом негайно закупорюють і закочують провареними і обсушеними металевими кришками. 


Крок 3: подаємо компот з китайки

подаємо компот з китайки

Закатані банки слід спочатку перевернути на 2-3 тижні нагору дном і поставити на підлогу з теплому місці. Після пришестя цього терміну, банки, які не витримали загортання і вибухнули - можете використовувати, а ті що залишилися в цілісності - радимо помістити в сухе, темне і трохи прохолодне місце для більш тривалого зберігання. Цей компот не тільки дуже смачний, але і полезный.Прямо з банки ви можете його розлити по склянках або в глечик і подавати на стіл, як відмінний природний напій.

Приємного апетиту!


Поради:

- розрізані яблука на повітрі досить швидко темніють, тому їх потрібно відразу ж занурювати в злегка підкислену або трохи підсолену воду (на 1 літр води 3 г  лимонної кислоти або 0,5-їдальні ложки харчової солі). Перед безпосередній укладанням яблук в банки, які перебували в солоній воді, слід злегка промити чистою холодною водою.

- ще одна специфічна особливість, яку слід пам'ятати при приготуванні компотів з китайки, - якщо яблука ви не збираєтеся бланшувати заздалегідь, то після охолодження готового компоту вони можуть вилізти наверх. У підсумку ви втратите весь привабливий вигляд цього чудового компоту.