Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот з аличі

Аличу люблять і дорослі, і звичайно ж, дітки. Алича - це плодова рослина, яка має одночасно кілька назв. Ось, наприклад, ботаніки звуть аличу - розчепіреної сливою, у всіх європейський країнах її звуть - слива мірабель, а на Північному Кавказі цей плід просто знають, як дику сливу. Такий плід, як алича ви можете їсти як в свіжому, так і переробленому вигляді, особливо дуже шалено смачний і поживний виходить компот з аличі.

Інгредієнти для приготування компоту з аличі:

 1. Алича - 1 кілограм.

Для приготування сиропу потрібно:

 1. Вода - 1 літр.
 2. Цукор-пісок - 500 – 700 грам.

Інвентар:

 1. Плита
 2. Місткий таз емальований
 3. Кухонний рушник
 4. Скляні банки
 5. Зубочистки дерев'яні або спиця дерев'яна
 6. Духова шафа
 7. Велика дерев'яна ложка
 8. Кришки для закочування
 9. Машинка для закочування кришок
 10. Банки скляні 0,5 л, 1 літрові або 3х літрові.

Приготування компоту з аличі.

Крок 1: готуємо аличу

готуємо аличу

Аличу слід ретельно відібрати і оглянути на предмет гнилі і пошкоджень. Потім її слід ретельно помити кілька раз у проточній воді. Для цього відібрану аличу викладаємо в таз емальований і ставимо під проточну воду в раковину або ванну. Чекаємо поки вода наллється в таз і трохи зіллється з нього. Потім вимикаємо воду, руками заважаємо аличу у воді. Після цього обережно зливаємо воду і знову набираємо в таз проточну воду. У слід за цими маніпуляціями, виливаємо воду з миски, розкладаємо рушник кухонне на великій площі (можете на підлозі розстелити його, а можете на столі), викладаємо на нього аличу і даємо їй трохи просохнути, щоб з неї зійшла вся зайва вода. Потім за допомогою дерев'яної зубочистки або спиці дерев'яної акуратно проколюємо кожен плід. Це робиться по-перше, для того, щоб банки з компотом при тривалому зберіганні не вибухнули, а вірніше - плоди не вибухали всередині кожної банки. По-друге, у аличі досить таки тверда шкірка, тому її слід проколоти для того, щоб сироп, в якому вони будуть зберігатися зміг відмінно потрапити всередину кожного плоду і просочитися.


Крок 2: готуємо банки під закатку

готуємо банки під закатку

Банки призначені під закатку компоту готуються таким чином: для почали їх слід дуже ретельно промити в дуже гарячій воді, бажано, з'єднаної з питною содою ( на 1 літр води - 1 чайна ложка питної соди).  Потім банки слід добре прополоскати під проточною прохолодною водою і поставити на подальшу стерилізацію і просушування в духову шафу. 

Взагалі, банки прийнято стерилізувати двома способами: або над водяною парою, або безпосередньо в духовці. Якщо ж ви будете стерилізувати банки в кухонній духовці, то побоюйтеся так сказати - «пересмажити» їх, інакше при подальшому заливанні сиропу всередину, банку може просто луснути.

Кришки, призначені для закочування компоту в банки повинні бути в обов'язковому порядку лакованими, без будь-яких подряпин, з досить щільно прилягають до стінок кришки гумками.

До речі, перед тим як почати стерилізувати банки - уважно огляньте їх на наявність тріщин і відколів, якщо такі є, краще замінити банки, інакше браковані банки можуть просто зіпсуватися або вибухнути в процесі зберігання.


Крок 3: закочування компоту в банки

закатывае компоту в банки

У вже раніше оброблені банки слід щільно укласти раніше приготовлену аличу. Окремо рекомендуємо приготувати сироп з цукром. Для цього в глибоку каструлю слід всипати цукор-пісок і залити киплячою водою, після чого каструлю слід поставити великий газ, щоб підігріти ще сильніше і проварити все до повного розчинення цукру. При цьому сироп слід постійно заважати великою дерев'яною ложкою.

На великий вогонь ставимо велику каструлю з водою і кип'ятимо воду. Тепер, коли алича знаходиться в банку - її дуже обережно заливають цією ж киплячою водою з каструлі. Для цього слід направляти гарячу струмінь в самий центр банки. Для того, щоб уникнути розтріскування скла від досить різких коливань температури усередині банки - спочатку слід долити трохи окропу, а потім банку слід повернути для прогріву всіх стінок стінок. Цю процедуру слід повторити ще 2—3 рази, поки ваша посуд повністю не заповниться водою.

Після всієї необхідної стерилізації аличевий компот в банках слід  закатати добре прокип'яченими лакованими кришками. Отже, залите сиропом банку накривають абсолютно чистою кришкою, обертають в кухонне рушником і витримують так 5—6 хвилин. Потім воду зливають в ту каструлю, в якій вона раніше кип'ятилася для повторного використання, і в банку знову швидко заливають киплячу воду в один прийом, а потім знову накривають кришкою для закочування, обертають знову кухонним рушником і витримують у такому положенні ще 5—6 хвилин. Це все слід повторити і в третій раз, заливаючи аличу вже киплячим цукровим сиропом.

Вже після цього банки з компотом закупорюють і їх можна спокійно ставити догори дном для повітряного охолодження. При бажанні банки можна накрити теплим рушником.


Крок 4: подаємо компот з аличі

подаємо компот з аличі

Подавати на стіл компост з аличі ви можете через пару місяців, так як аличевий компот повинен гарненько перед цим настоятися. Компот з аличі буде не замінимим на будь-якому святі.

Приємного апетиту!


Поради:

- деякі умільці змогли пристосувати навіть під це звичайні кришки з величезних каструль або тих же виварок – у них вони стали вирізати отвори трохи більшого розміру, ніж саме горлечко банки. Потім будь-який посуд з гарячою киплячою водою накривається цієї ось кришкою, а в штучно зроблені отвори вставляються  вже банки шийкою вниз.

- радимо стерилізувати півлітрові банки - 5 хвилин, літрові банки   10 хвилин, а трилітрові   хвилин 15.

- компот з аличі сприяє підвищенню апетиту, а також досить благотворно впливає на всю систему травлення. Ще він корисний при гастриті з пониженою кислотністю шлункового соку, а простий відвар з аличі має невелику проносну дію.