Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Повидло з агрусу

Щороку ми з нетерпінням чекаємо літа і дуже засмучується, коли воно несподівано закінчується.  Залишається сподіватися, що хтось із ваших родичів все ж законсервував літні ягоди і продовжив літо ще ненадовго. А чи пробували ви самі приготувати повидло? Виявляється це не так просто. Необхідно знати технологію. Сьогодні ми покажемо вам необхідну технологію приготування повидла з аґрусу. 

Інгредієнти для приготування повидла з агрусу:

  1. Агрус (свіжий) - 1 кг.
  2. Цукор-пісок - 800 гр.

Інвентар:

  1. Плита.
  2. Чайник.
  3. Каструля.
  4. Блендер.
  5. Дерев'яна ложка.
  6. Банки.
  7. Кришки для банок.

Приготування повидла з аґрусу.

Крок 1: Готуємо і варимо аґрус.

Варимо агрус

Відбираємо стиглі або переспілі ягоди агрусу, промиваємо холодною проточною водою і даємо стекти. Поки ви промиваєте ягоди ви можете поставити чайник кип'ятитися. Після того, як всі промиті ягоди, ставте глибоку сковороду на плиту і висипайте ягоди. Зверху агрус заливайте окропом з чайника (води не повинно бути дуже багато - вона повинна ледве ледве прикривати ягоди) і варіть до тих пір, поки агрус не стане м'яким. Коли ви зрозуміли, що ягоди стали набагато м'якше, зливайте воду і висипайте аґрус в блендер.

Тут у вас два варіанти - ви можете зробити пюре або тільки злегка розмолоти ягоди. І так, і так буде дуже смачно, але все залежить від ваших уподобань. Тому час роботи блендера ви визначаєте самі по консистенції майбутнього повидла. Після того, як ви подрібнили ягоди, повертаємо їх на вогонь і додаємо цукор. Плоди агрусу багаті пектином, тому варення починає досить швидко густіти. Тому ви повинні постійно помішувати варення. Скільки часу тримати повидло на плиті? Тут немає однозначної відповіді. Ви повинні самі вирішити, коли варення зварилося до тієї консистенції, яка вам подобається. 


Крок 2: Консервуємо повидло.

Консервуємо

Після того, як повидло загусло до потрібної консистенції, його необхідно розлити (гарячим!) з чистим, сухим банкам. Коли ви розлили все повидло по банкам, банки потрібно закупорити. Робіть це ретельно і обережно, інакше якщо ви не до кінця закриєте банку, повидло може витекти. Для перевірки герметичності переверніть банки верх дном. 


Крок 3: Подаємо повидло з аґрусу.

Подаємо повидло з агрусу

Зварене нами повидло повинно вийде густим і дуже ароматним. Завжди приємно взимку відкрити баночку повидла та подати його до млинців, сирників або оладушкам. Адже це не тільки смачно, але й дуже корисно!

Приємного апетиту!


Поради:

- Повидло можна приготувати як з свіжих ягід, так і з перетертого пюре.

- Посуд для варіння повинна бути з алюмінію або нержавіючої сталі.

- Коли ви ставите на варіння варення вдруге (після подрібнення блендером) ви можете варити ягоди як у власному соку, так і додати невелику кількість води.