Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Повидло чорничне

Чорниця дуже корисна ягода, тому що містить вітаміни (А, В, С), поживні елементи (магній, кальцій). Вживання ягід чорниці зменшує ризик виникнення очних захворювань. Якщо вам пощастило, і ви живете там, де росте чорниця, як правило, це північні болотисті ліси, то обов'язково порадуйте себе цієї смачної ягідкою. Ну, а тим, кому не так пощастило, як мені, наприклад, доводиться купувати чорницю в магазині. Щоб заготовити чорницю на зиму, я пропоную вам приготувати повидло чорничне.

Інгредієнти для приготування повидла чорничного:

 1. Чорниця – 1 кілограм.
 2. Цукровий пісок – 600 грам.

Інвентар:

 1. Друшляк
 2. Ложка
 3. Миска
 4. Толкушка або м'ясорубка
 5. Каструлі – 2 штуки
 6. Банки на 0,5 літра
 7. Кришки для закачування
 8. Рушник
 9. Рукавиці
 10. Лопаточка
 11. Ключ для закачування
 12. Плита

Приготування повидла чорничного.

Крок 1: підготуємо чорницю.

Крок 1: підготуємо чорницю.

Свіжі ягоди переберемо від сміття, покладемо в друшляк і промиємо під струменем проточної води. Потім висипаємо чорницю в каструлю і товкачкою робимо однорідне ягідне пюре. Також, щоб подрібнити чорницю можна використовувати м'ясорубку.


Крок 2: готуємо повидло чорничне.

Крок 2: готуємо повидло чорничне.

Підготовлену чорницю ставимо варитися на маленький вогонь. Чорничну масу під час варіння акуратно перемішуємо лопаткою. Варимо повидло до зменшення чорничної маси в два рази в порівнянні з початковою. Потім додаємо цукровий пісок невеликими порціями, перемішуючи повидло лопаткою. Варимо на середньому вогні, поки чорнична маса не закипить, а цукор не розчинитися повністю. Після цього зменшуємо вогонь, варимо ще близько 10 хвилин, і знімаємо каструлю з вогню.


Крок 3: закатуємо повидло в банки.

Крок 3: закатуємо повидло в банки.

Чисті банки стерилізуємо будь-яким способом. Найпоширеніший спосіб, розігріти воду в каструлі до кипіння і потримати банки руками в рукавицях над парою кілька хвилин. Кришки для банок можна просто прокип'ятити в каструлі з водою. Гаряче чорничне повидло ложкою розкладаємо в банки і закочує їх кришками з допомогою ключа для закачування. Банки залишаємо на пару днів у темному місці при кімнатній температурі накритими рушником. Потім зберігаємо повидло в прохолодному і сухому місці.


Крок 4: подаємо повидло чорничне.

Крок 4: подаємо повидло чорничне.

Повидло розливаємо в порційні розетки і подаємо до чаю. Також можна використовувати повидло для домашньої випічки.

Приємного апетиту!


Поради:

- Повидло можна приготувати із замороженої чорниці. Для цього її необхідно розморозити при кімнатній температурі.

- Перед тим як закочувати банки з чорничним джемом, можна залишити їх на декілька годин відкритими. Для того щоб повидло охололи, і утворилася скоринка, яка захистить його від цвілі.

- За цим рецептом можна приготувати чорнично-брусничне варення, замінивши 500 грам чорниці брусницею.