Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Сушка » Сушений зелений горошок

Сушений зелений горошок

Якщо ви хочете зберегти корисні властивості гороху надовго - просто засушіть його. Ваш сушений зелений горошок повинен вийти вираженого зеленого кольору. Він не втратить смакових якостей і ви з легкістю зможете приготувати з нього найрізноманітніші супи.

Інгредієнти для приготування сушеного горошку:

  1. Свіжий горох - 5,6 кг
  2. Питна сода - 5 гр.

Інвентар для приготування сушеного горошку:

  1. Каструля.
  2. Сито.
  3. Деко.
  4. Духовка.
  5. Друшляк.

Приготування сушеного зеленого горошку.

Крок 1: Готуємо горох для сушіння.

Готуємо горох

Для початку необхідно витягти горох з стручків (в тому випадку, якщо ви купували неочищених горох в стручках). У каструлю налийте 1 літр води і додайте 5 г питної соди (для того, щоб горох не втратив колір). Поставте на сильний вогонь і дочекайтеся закипання. Коли вода закипіла, висипте очищений горох у друшляк і опустити в кип'яток на 2 - 3 хвилини. Після цього швидко охолодіть горох під проточною водою і висипте на сито для того, щоб стекла зайва вода.


Крок 2: Сушимо горох.

Сушимо горох

Нагріваємо духовку до 35-40 градусів. Горох викладаємо на деко і ставимо в попередньо розігріту духовку на 2 - 2,5 години. Після 2 годин виставляємо температуру в духовці 45 - 50 градусів і сушимо горох ще 1,5 - 2 години. Після цього підвищуємо температуру до 55 - 60 градусів і сушимо горошок 2 - 2,5 години. Періодично необхідно помішувати горох - так він буде высушиваться рівномірно. Після необхідного часу горошок можна виймати з духовки і залишити остигати.


Крок 3: Подаємо сушений зелений горошок.

Подаємо горошок

Ніхто не буде є таке блюдо саме по собі. Але як основа для горохового супу сушений зелений горошок підійде ідеально. Зберігати цей продукт необхідно в щільно закритих банках - так до нього не доберуться різні комахи і паразити. Перед додаванням гороху в суп його необхідно замочити у воді на годину - півтора. 

Приємного апетиту!


Поради:

- З 5,6 кг свіжого гороху виходить 1 кг сухих. Якщо ви хочете отримати більшу кількість продукту, візьміть побільше свіжого гороху.

- Висушений горох зберігайте в сухому прохолодному місці.

- З сушеного горошку можна приготувати смачну горохову кашу. Перед приготуванням каші горох необхідно витримати у воді протягом години - півтори.