Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сушена морква

Сушена морква для нашого раціону просто на вагу золота. Це пов'язано спочатку з тим, що вона багата  речовиною каротином, який потрапляючи в організм  перетворюється на вітамін А, необхідний людині на всіх етапах його життя. Особливо його потребують діти і молоді жінки. Цілющі властивості моркви також пов'язані з зміцненням сітківки ока, тому якщо ви страждаєте хворобами, пов'язаними із зором, то вам просто необхідно вживати сушену моркву. До всього перерахованого варто додати, що дане блюдо широко можна використовувати в кулінарії, так і смак її надзвичайно привабливий.

Інгредієнти для приготування сушеної моркви:

  1. Морква – 2 кг.

Інвентар:

  1. Ніж або овощечистка
  2. Миска
  3. Терка велика
  4. Деко або сушіння
  5. Марлева торбинка або поліетиленовий  пакет

Приготування сушеної моркви.

Крок 1: Підготуємо моркву для сушіння.

трьом моркву на тертці

Морква найкраще сушити молоду. Саме вона володіє солодкуватим смаком і багата корисними мікроелементами. Для початку необхідно очистити від шкірки і ретельно промити у воді. Після цього обсушуємо плоди природним шляхом або промачиваем паперовими рушниками. Далі натираємо моркву на крупній тертці. Намагаємося робити це так, щоб всі шматочки моркви були однорідними як по товщині, так і по довжині. Це принципово важливий момент: випаровуватися волога повинна рівномірно.


Крок 2: Сушимо моркву.

раскидываем моркву на деко

На сухій  деко  (його можна застелити пергаментом для випічки) викладаємо терту моркву невеликим рівномірним шаром. Також для цих цілей можна використовувати сушарку і робити це над газовою плитою або ж застосувати електросушарки, якщо така є на вашій кухні. Температура для приготування моркви повинна бути не більше 70-ти градусів. Час приготування 2 години.  Періодично необхідно перевертати шматочки і дивитися, щоб вони не пригоріли. Готову моркву значно зменшиться в розмірі, також  буде дуже сухою на вигляд. 


Крок 3: Подаємо сушену моркву.

сушена морква

Повністю охолодити сушену моркву, після чого збираємо її в марлеву торбинку або поліетиленовий пакет, але не поспішай його зав'язувати і прибирати в шафку. Необхідно залишити у відкритому вигляді зібрану моркву у сухому місці, можна навіть на сонці. Витримуємо,  таким чином, її 2 дні, періодично струшуючи мішечок, щоб морква там перекинулася. Це важливо для того, щоб продукт досох і не запліснявів під час зберігання. Після дотримання всіх цих заходів, моркву можна вживати в їжу або використовувати у ваших кулінарних приготування.

Приємного всім апетиту!


Поради:

  Зберігати сушену моркву можна дуже довгий час, але при цьому необхідно дотримуватися важливі вимоги. По-перше, тримати її в сухому місці. А для зберігання підійдуть скляні резервуари, так і паперові або поліетиленові пакети.

— Сушену моркву можна використовувати як у початковому вигляді, так і для приготування страв. Наприклад, додавши дрібку моркви в бульйон або суп, ви отримуєте цілком повноцінне блюдо. До того ж, морква, розправившись під час термічної обробки, додасть страві особливий смак і аромат.

— Підготувавши для себе сушену моркву, ви в майбутньому економите дуже багато часу в момент приготування їжі. Адже вона вже буде очищена, натерта і до того ж приготована.