Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

хамса Солона

Ви любите солону рибу також як і я? Тоді хамса солона припаде вам до смаку! Цю досконалу, маленьку рибку можна приготувати багатьма способами, але ми пропонуємо вам найпростіший варіант соління!

Інгредієнти для приготування солоної хамси:

 1. Хамса - 1,5 кілограма
 2. Сіль кам'яна (без йоду)

Інвентар:

 1. Друшляк
 2. Глибока миска - 2 штуки
 3. Паперові кухонні рушники
 4. Харчова плівка поліетиленова
 5. Півлітрова банка - 3 штуки
 6. Холодильник
 7. Стерильна марля
 8. Півлітрова пластмасова пляшка - 3 штуки
 9. Велике плоске блюдо

Приготування солоної хамси:

Крок 1: готуємо хамсу.

хамса
Свіжу, не чищену хамсу кладемо в друшляк і промиваємо під невеликий струменем холодної проточної води, поступово перемішуючи її чистими руками з боку на бік. Робимо це ретельно, кілька разів, для того щоб позбутися від дрібної луски і будь-яких інших забруднень.
голова риби
Залишаємо хамсу в друшляку 5 – 6 хвилин, щоб з рибок стекли залишки рідини. Тепер приступаємо до самої «брудної» фазі соління, беремо в руки одну рибку, прихоплює пальцями за зябра і видаляємо з рибки голову разом з частиною кишок.
кишки риби
Вказівним пальцем розриваємо черевце хамси, видаляємо залишилися нутрощі і кладемо рибу в глибоку миску. Тим же способом чистимо решту хамсу. Потім ставимо миску з чищеной рибою в раковину, заливаємо її холодною припливної водою, промиваємо і після зливаємо мутнувату рідина. Проробляємо цей процес не думка 5 – 7 разів або до того моменту, поки вода не стане прозорою.

Крок 2: перший етап соління.

хамса в солі
Промиту хамсу укладаємо в чисту миску і злегка опускаємо її паперовими кухонними рушниками для того, щоб позбутися від надлишків води. Злегка обсушену рибу пересипаємо 2 – 3 щедрими жменями кам'яної, не йодованої солі, затягуємо ємність з хамсою поліетиленовою плівкою і ставимо в холодильник мінімум на 2 – 3 години, максимум на 6 – 7 годин. Цей перший етап соління допоможе хамса втратити більшу частину крові і рідини.

Крок 3: другий етап соління.

сіль і хамса
За той час, поки риба проходить первинне просолювання промиваємо і стерилізуємо тару, за допомогою якої буде проходити основне соління, це можна зробити кількома способами простерилізувати півлітрові або літрові банки в автоклаві, в мікрохвильовій печі, духовці або звичаєвим дідівським способом на чайнику. Після закінчення потрібного часу дістаємо миску з хамсою з холодильника, видаляємо поліетиленову плівку і зливаємо скопилася на дні рідина. На дно одній з банок кладемо 1 жменя кам'яної солі і зверху на неї викладаємо шар хамси.
шар хамси і солі
Потім знову викладаємо на рибу сіль і після знову хамсу.
хамса засипана сіллю
Чергуємо їх, поки ємність не буде заповнена майже до країв, останнім шаром повинна лежати сіль товщиною до 1 – 2 сантиметрів. Тим же способом заповнюємо всі інші півлітрові банки. Потім по черзі на поверхню кожної банки кладемо шматочок стерильної марлі і утрамбовуємо рибу так, щоб хамса лежала більш щільно один до одного.
банки з хамсою
Після цього на поверхню кожного шматочка марлі ставимо гніт, наприклад маленьку пластмасову пляшку, наповнену звичайною проточною водою. Отримані споруди ставимо в прохолодне, добре провітрюване місце, наприклад в комору або підвал, якщо таких у вашому помешканні немає, можна скористатися холодильником. Для того щоб риба якісно просолились, її треба витримати солі мінімум 1 - 2 дні для малосольною хамси або 1 тиждень для більш солоною. Періодично треба міняти марлю і присипаючи рибу новою порцією свіжої, сухий, кам'яної солі.

Крок 4: готуємо рибу до подачі.

хамса в друшляку
Перш ніж насолоджуватися солоної хамсою її варто підготувати. І для початку скидаємо її в друшляк, промиваємо під холодною проточною водою і перекладаємо рибки в глибоку миску. Потім заливаємо їх охолодженою кип'яченою водою і витримуємо в ній хамсу 1 – 2 години.
лимон в руці
Після зливаємо з миски рідина, сушимо рибку паперовими кухонними рушниками, за бажанням видаляємо з хамси хребти, викладаємо на велике пласке блюдо і заправляємо рослинною олією, лимонним соком, цибулею або використовуємо солону рибу для приготування будь-яких смачних страв.

Крок 5: подаємо солону хамсу.

хамса на тарілці
хамса Солона подається в охолодженому вигляді як закуска, додаток до овочевого гарніру або використовується для приготування салатів, а також випічки. Така рибка солона в домашніх умовах значно відрізняється від магазинної хамси своєю насиченістю, жирністю і свіжістю. Смачно і не дорого! Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!

Поради:

– За бажанням шари солі і риби можна перекладати шарами таких спецій як чорний перець горошком, запашний перець горошком, листя лавра або смородини, кмин, гвоздика і коріандр.

– Верхній шар солі повинен завжди залишатися сухим.

– За бажанням хамсу можна солити не чищеної, але в цьому випадку краще проводити цей процес в холодильнику щоб уникнути псування риби.

– Хамсу солону в домашніх умовах можна зберігати в холодильнику не більше 30 днів!