Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Солона ікра оселедця

Більшість людей при слові "ікра" представляють червону або чорну, може бути кабачкову, грибну або баклажанну, в залежності від уподобань. Але рибна ікра існує не тільки в двох варіантах. Не багато хто знає, що є так само біла ікра, яка здавна цінується дуже високо за свій ніжний смак, доступність та поживні якості,  які в неї неймовірно багато.
Серед білої ікри, видобутої з різних порід риб, зупинимося докладніше на ікрі  оселедця і дізнаємося, як правильно її потрібно солити.

Інгредієнти для засолу ікри оселедця:

 1. Ікра оселедця - 1 кг
 2. Вода - 2л
 3. Сіль крупна (не йодована) - 6 стіл. ложок
 4. Масло (рослинне) - 5 стіл. ложок

Інвентар для засолу ікри оселедця: 

 1. Обробна дошка
 2. Ножа
 3. Глибока посуд
 4. Каструля
 5. Сковорода
 6. Рушник
 7. Банки для фасування

Приготування солоної ікри оселедця.

Крок 1: Розбираємо оселедець і добуваємо ікру

Розбираємо оселедець, вибираємо ікру

Ікру слід витягати з живої риби, тому що ікра - продукт дуже нестійкий, і основне правило засолювання - ікра повинна бути свіжою. Чим раніше ікра буде засолено - тим краще.
При розбиранні риби, необхідно дуже акуратно вийняти ікру, по можливості цілими  ястыками, намагатися не змішувати її з жовчю, вмістом кишечника і кров'ю, щоб не зіпсувати ікру. Зовні ястики мають плівку, а всередині сполучні тканини, в яких знаходяться ікринки. Солити ікру можна і в ястиков, але така ікра вважається низької якості і набагато менш смачна.
Отже, розриваємо ястика, викладаємо ікру на тарілку, звільняємо від плівок, роздавлених ікринок і т.п. Промиваємо проточною холодною водою, тільки акуратно, щоб ікринки не "розбіглися".


Крок 2: Готуємо розсіл

Інгредієнти для тузлука

Друге основне правило засолу - води має бути за обсягом у два рази більше ніж ікри. Вода повинна бути чистою. Посуд теж. І якщо Ви плануєте зберігати ікру до півроку, то посуд і руки повинні бути не просто чистими, а стерилізованими.
Розсіл, з допомогою якого засолюють ікру, називається тузлук. Розчин повинен бути дуже міцним, а готують його наступним чином - розчиняємо сіль у воді, доводимо до кипіння і вимикаємо. Чекаємо коли зійде пар, остуджуємо розчин до 15-20 градусів.


Крок 3: Засаливаем ікру

Солимо ікру

Заливаємо ікру отриманим тузлуком і даємо їй час настоятися. Залежно від часу, який ікра буде перебувати в розсолі, вона може вийти малосольною або солоною. Це вже на Ваш розсуд. Чим довше Ви протримаєте ікру в розчині, тим довше її можна буде зберігати. Для тривалого зберігання її досить солити 20-25 хвилин.
Дістаємо ікру, промиваємо її холодною водою, пробуємо на смак. І якщо солі достатньо то розкладаємо ікру в 1 шар на рушник, щоб зайвий тузлук стек. 
Поки чекаємо, необхідно розжарити на сковороді олію (соняшникова рафінована,  оливкова, бавовняна), а потім охолодити. Масло необхідно для того, щоб запобігти злипанню ікринок.
Додаємо охолоджене масло до ікрі, і розфасовуємо по банкам!
Тільки що ми приготували багата лецитином, вітамінами A, E, D і групи В, фосфором, залізом, іншими мінеральними речовинами, продукт, і можна сказати тільки одне -

Приємного апетиту!


Поради:

- Ікру можна і заморозити, але в цьому випадку розморожувати її слід в холодильнику, щоб не лопалися ікринки.
- Перевірити міцність розчину можна за допомогою сирої картоплини, в міцному розчині  картопля буде плавати.
- Не можна використовувати бобове і льняне масло, воно надає ікрі неприємний присмак.
- Після засолу зберігати ікру можна 2-3 місяці. Але вже відкриту банку - не більше тижня. Найкращі умови зберігання ікри, як відкритою, так і закритою – від мінус двох до мінус чотирьох градусів. Слідкуйте, щоб в ікру не потрапила вода.