Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Глід зацукрований

Глід зацукрований, приготований за цим досить простому рецептом, не тільки є чудовим десертом, але і делікатесом. Їм досить приємно насолоджуватися у холодні зимові вечори. Крім того глід за цим рецептом не тільки засіб для лікування, але і як ви вже зрозуміли - просто смакота.

Інгредієнти для приготування глоду зацукрованого:

  1. Плоди глоду - 1 кілограм.
  2. Цукровий пісок або цукрова пудра - 1 кілограм.

Інвентар для приготування глоду зацукрованого:

  1. Миска глибока
  2. Скляна тара 
  3. Друшляк
  4. Гострий ніж
  5. Шматок марлі
  6. Рулон харчової пергаментного паперу
  7. Паперові рушники

Приготування глоду зацукрованого. 

Крок 1: беремо ягоди глоду

беремо ягоди глоду

Для зацукровування глоду радимо вибирати повністю дозрілі плоди, але не перестиглими. Ці плоди слід ретельно перебрати, відібрати не пошкоджені гниллю, комахами або чорнотою плода. Навіть трохи зіпсовані ягоди слід викинути, так як для цього рецепта потрібні тільки цілі і неушкоджені плоди. Потім ягоди глоду за допомогою гострого ножа слід очистити від плодоніжок і чашолистків, ретельно промити під проточній воді в мисці або друшляку, висипати на простеленій сухе кухонне вафельний рушник в один ряд для подальшої обсушки.


Крок 2: сахарим глід

сахарим глід

Вже висушені плоди слід гарненько обваляти в цукровому піску або в цукровій пудрі, а потім невеликими порціями за допомогою ложки висипати їх в шірокогорлую пляшку з кришкою на закрутці. Кожен раз, коли ви будете висипати плоди з цукром в пляшку її слід енергійно постукувати про щось мягенькое (наприклад, повстяну прокладку). Це робиться для того, щоб ягоди глоду добре ущільнювалися разом з цукром в банку і там не залишалося зайвих пустот.  Ягоди глоду слід засипати в пляшку тільки на 3/4, 1/4 зверху залишився простору просто засипають цукровим піском або пудрою. У підсумку такий шар у вас повинен бути заввишки 5 див. Далі скляний бутель слід  накрити шматком марлі (бажано складеною в кілька шарів) і обв'язати горловину пляшки 2 шарами харчової пергаментного паперу. Потім бутель потрібно поставити в прохолодне темне місце на 8—10 тижнів.


Крок 3: подаємо глід зацукрований

подаємо глід зацукрований

Після минулого часу цей досить солодкий і дуже приємний на смак делікатес буде повністю готовий. У сухому і досить прохолодному місці (наприклад, в коморі або холодильнику) такий делікатес ви можете зберігати дуже довго. Якщо ви збираєтеся зберігати зацукрований глід в холодильнику, то коли він настоїться - на скляний бутель одягнути або кришку з закруткою або пластикову кришку. Потім пляшку варто поставити на довге зберігання і наполягання в холодильник (якщо у вас немає льоху, ні комори). Це, звичайно, якщо його не з'їсте відразу ж. Запастися цим блюдом ви можете  аж до наступної осені радувати себе і свій організм чай з засахаренным глодом, адже крім приємного на смак чаю, ви допомагаєте своєму організму лікуватися від атеросклерозу і багатьох інших хвороб.

Приємного апетиту!


Поради: 

- до речі, у нас є традиція нанизувати зацукрований глід на дерев'яну паличку, яка з'явилася ще в XII столітті. Надалі вони дали цьому лікувальному ласощів ім'я -  "танхулу". З китайської мови на російську слово "танхулу" означає "зацукровані на паличці фрукти ". 

- в зимовий час по всьому Пекіну ці «дуже солодкі шашлики» продаються на кожному кроці. Їх вважають воістину самим улюбленим ласощами, як діти, так і дорослі.

- крім цього глід досить широко застосовується в китайській народній медицині і вважається майже справжньою панацеєю від усіляких хвороб.

- завдяки досить високому вмісту в ягодах глоду безлічі вітамінів і інших дуже корисних речовин будь-які рецепти глоду досить популярні і скрізь широко використовуються.