Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Заготівля зелені » Зелень на зиму (заморожування)

Зелень на зиму (заморожування)

Існує як мінімум три способи заготівлі зелені на зиму. Я вважаю, що з них заморожування - найбільш ефективний і менш витратний. До того ж заморожувати можна абсолютно будь-які пряні трави, і не бійтеся, вони не втратять ні смак, ні аромат. Власне ділюся своїм рецептом приготування зелені на зиму способом заморожування.

Інгредієнти для приготування зелені на зиму (заморожування):

  1. Зелень петрушки – 1 пучок
  2. Зелень кропу – 1 пучок
  3. Зелень кінзи – 1 пучок
  4. Вода питна (холодна, але кип'ячена)

Інвентар:

  1. Обробна дошка
  2. Кухняного ножа
  3. Кухонний рушник
  4. Формочки для льоду

Приготування зелені на зиму (заморожування):

Крок 1: Готуємо зелень на зиму

нарізаємо зелень

Для заморозки зелені ви витратите буквально 10 хвилин, і в результаті у вас під рукою в будь-який час буде трохи зелені для приготування супів або других страв. До того ж, якщо врахувати, що в зимовий час зелень на базарі дорожчає, то такий спосіб заготівлі дуже зручний і економічний.

набиваємо форму для льоду зеленню

Отже, насамперед необхідно добре промити під холодною проточною водою зелень петрушки, кропу і кінзи. Після чого відрізаємо корінці і видаляємо (якщо є) сухі або мляві листочки. Потім розкладаємо зелень на кухонному рушник для того, щоб вона обсушилася.

Тепер власне фінальний етап. Дрібно нарізаємо зелень (але ні в якому разі не змішуйте її). Беремо формочки для льоду і по черзі набиваємо їх петрушкою, кропом і кінзою.

Потім заливаємо холодною, але кип'яченою водою і відправляємо заморожуватися в морозильник.


Крок 2: Подаємо зелень на зиму (заморожування)

подаємо

Буквально через пару годин у вас вже буде готова заморожена зелень в кубиках, яку можна використовувати для приготування супів або других страв. Для цього просто опустіть кубик з зеленню в каструлю в кінці приготування.

Приємного апетиту!


Поради:

- Також заморозити зелень можна не тільки у формочках для льоду, але і в пластикових пакетах, або в герметичних контейнерах маленького розміру.

- Краще не змішуйте при заморожуванні в одну миску петрушку, кріп і кинзу, інакше вони втратять свій індивідуальний смак і аромат.

- При набиванні осередків формочок для льоду зеленню, не набивайте її дуже щільно.