Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Домашній кефір

Молочні продукти дуже корисні і особливо важливі для організму дитини. Тому необхідно щодня випивати склянку молока або кефіру і обов'язково з'їдати сир або, на крайній випадок, йогурт або молочний десерт. Завдяки молочним продуктам наш організм отримує  кальцій і калій, поліпшується робота кишечника і прискорюється ріст кісток. Також дуже корисним і смачним буде Домашній кефір. Він відрізняється від магазинного, і в цьому ви переконаєтеся самі, коли приготуєте його в домашніх умовах!

Інгредієнти для приготування Домашнього кефіру:

  1. Молоко – 1 літр
  2. Магазинний кефір – 2-3 столові ложки або закваска лакто - або біфідобактерії (порошок або рідина) – 1-3 столові ложки

Інвентар:

  1. Велика каструля
  2. Скляна банка
  3. Кришка для банки
  4. Дерев'яна лопатка
  5. Бавовняна тканина
  6. Плита

Приготування Домашнього кефіру.

Крок 1: готуємо молоко

Підігріваємо молоко

Що стосується вибору молока! Можна взяти інгредієнт, як з низьким вмістом жиру, так і з високим. Це залежить тільки  від того, з якою метою ви хочете зробити кефір! Якщо ви хочете посидіти на дієті, тоді можна взяти молоко зі зниженою жирністю. А для дітей можна брати продукт і пожирніше. Процес приготування буде залежати і від того, яке буде молоко – парне або пастеризоване.

У першому випадку інгредієнт необхідно вилити у велику каструлю і поставити на середній вогонь. Довести продукт  до кипіння, і після – вимкнути конфорку та залишити в стороні остигати до температури 36-40°С. Якщо ми будемо використовувати пастеризоване молоко, тоді його необхідно підігріти до температури 36-40°С, і відразу ж після цього перейти до наступного етапу приготування!


Крок 2: готуємо Домашній кефір

Переливаємо молоко в банку

Молоко у нас по температурі повинно бути теплим, але не обжігающе гарячим. Переливаємо інгредієнт в скляну банку і тепер, щоб почався процес бродіння, вибираємо кефірний продукт. Є кілька варіантів! Перший: вливаємо з допомогою столової ложки магазинний кефір або також відмінною заміною послужать кисле молоко або сметана.

Увага: якщо на упаковці вказано такі інгредієнти, як бактеріальний концентрат або закваска на культурах молочно-кислих бактерій, тоді цей кефір не підходить. До складу повинна входити закваска на кефірних грибках. Тільки тоді Домашній кефір вийде смачний і натуральний.

Другий варіант: можна придбати, наприклад, в аптеці, закваски лакто - або біфідобактерії. Вони зазвичай йдуть в пакетиках у вигляді порошку або рідини. І додати необхідну кількість у ємність з теплим молоком. Все добре перемішати дерев'яною лопаткою і закрити щільно кришкою.

Ставимо кефірну суміш у тепле місце

Залишаємо наш майбутній кефір в теплому місці. Обов'язково накриваємо щільною тканиною нашу банку, щоб на процес бродіння не впливали прямі сонячні промені. Вже через добу ви зможете насолодитися ніжним, ароматним і злегка кислуватим кефіром.


Крок 3: подаємо Домашній кефір

Готовий Домашній кефір

Готовий Домашній кефір можна підсолодити перед подачею кількома ложечками цукру.

Увага: обов'язково залишаємо необхідну кількість кефіру, щоб потім заправити нову порцію свіжого страви. Випиваючи 200 мілілітрів такого чудо-напою в день, у вас покращиться кишкова мікрофлора, що вже не говорити про гарному настрої, так як ви відчуєте бадьорість. У людей, які страждають від алергії, вже через пару тижнів зменшаться симптоми. І крім цього, Домашній кефір, при постійному вживанні, поліпшить стан шкіри і волосся.

Приємного вам апетиту!


Поради:

– Дуже важливо, коли готуєте Домашній кефір, користуватися дерев'яними лопатками і ложками, так як при взаємодії з металевими предметами кефірних грибків, сповільнюється процес бродіння.

– Якщо ви використовуєте спеціальні закваски у меншій кількості – до 2-х ложок, тоді процес бродіння може збільшитися до 1,5-2-х діб.

– Якщо ви використовуєте парне молоко, замість пастеризованого, тоді ще однією відмінною рисою в приготуванні кефіру буде його запах. Завдяки свіжого парного молока, запах продукту буде більш виражений кисло-молочний.

– Крім цукру, подавати Домашній кефір можна з додаванням щіпки ваніліну або кориці, якщо вам подобаються ці спеції.