Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Яйця некруто

Якщо комусь здається, що приготувати яйця некруто легко і просто, то він глибоко помиляється. Існує ряд правил, недотримання яких призведе до переварке яєць, їх лопання або у вас вийде жовток, як гума на смак. Навіть яйця некруто можна варити по різному, тому наводжу вам різні способи нижче. Приємного Вам приготування!

Інгредієнти для приготування яєць некруто:

  1. Куряче яйце — 2 штуки
  2. Кухонна сіль — 1 чайна ложечка
  3. Вода — 500 мл

Інвентар:

  1. Каструля
  2. Плита
  3. Столова ложка

Приготування яєць некруто.

Крок 1: Кілька правил для варіння яєць некруто.

яйця

- Не варіть яйця відразу, які дістали щойно з холодильника. Якщо ви покладете холодні яйця в гарячу воду, вони можуть лопнути.

- Використовуйте таймер, так як постійно заглядати на годинник буде просто незручно. А якщо ви переваріть яйця, то у вас жовток вийде чорного або синього кольору і нагадуватиме на смак гуму.

- Якщо ви купили свіжі яйця, яким немає ще й чотирьох днів, то тоді їх слід варити на три хвилини довше, ніж зазвичай.

- Варити яйця слід на середньому вогні, не доводячи до бурхливого кипіння.

- У кожного яйця на тупому кінці є подушечка з повітряним міхуром, щоб під час варіння там не зібралося тиск і яйце не урвався, перед цим можна акуратно проткнути його голкою.


Крок 2: Варіанти варіння яєць некруто.

Спосіб 1.

варимо яйця

У маленьку каструлю наливаємо воду і даємо їй закипіти. Маса води повинна перевищувати висоту яєць приблизно на 1 сантиметр. Потім акуратно за допомогою столової ложки опускаємо яйця у воду по одному.

жовток у яйці всмятку

Даємо воді закипіти, накриває кришкою і відміряємо на таймері 6 хвилин, щоб у нас вийшли м'який і щільний жовток і рідкуватий білок.

Спосіб 2.

варимо яйця всмятку

У каструлю наливаємо холодну воду, кладемо в неї яйця і ставимо на вогонь. Даємо воді закипіти і робимо середній вогонь. Для отримання напіврідкого яйця варимо 3 хвилини, для такого, де схопиться білок і жовток залишиться м'яким – 4 хвилини.

Спосіб 3.

яйця всмятку

Кладемо яйця в каструлю з холодною водою і даємо закипіти. Варимо яйця 6 хвилин, потім опускаємо яйця в холодну воду і тримаємо там, поки вони не охолонуть.

У кожному із способів у воду я кладу ложку солі, тоді більше шансів, що яйця не лопнуть.


Крок 3: Подаємо яйця всмятку.

яйця всмятку

Яйця всмятку можна вживати як окремо, самі по собі, так і до будь-якого гарніру. Акуратно розбивши гору шкаралупи, і виймаючи варене яйце чайною ложечкою.

Приємного Вам апетиту!


Поради:

— Існують яйця різної якості, діляться вони на три категорії - вища категорія, де  яйця важать 75 грамів і більше, другий сорт – 55 грам і остання - третя категорія яєць - від 35 грамів. У нашому рецепті я використовувала яйця вищої категорії. Чим менше яйце, тим менше його потрібно варити.

  Яйця всмятку корисні тим, що всі речовини, що містяться в їх раціоні,  засвоюються на 98% організмом!

— Використовуйте для варіння маленьку каструлю, щоб яйця не стукнулися при варінні не лопнули.