Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Купуємо смачний мед: корисні поради та критерії вибору

Купуємо смачний мед: корисні поради та критерії вибору

Мед — справжній еліксир здоров'я, а до того ж практично універсальний продукт. Раніше ми розповідали вам про те, як використовувати його в якості корисного замінника цукру, а також про інших цілющих способи застосування цього продукту поза кулінарії.

Мед — основний кандидат на звання самого здорового продукту. Цей продукт багатий вітамінами і мікроелементами, важливими для організму кислотами і ферментами. Мед славиться своїми антибактеріальними та противірусними властивостями, він відмінно засвоюється, підвищує працездатність, покращує серцево-судинну діяльність і заспокоює нервову систему.

Натуральний мед — дуже корисний продукт, і незалежно від того, віддаєте перевагу ви запашний липовий, золотий квітковий, темний гречаний або рожевуватий конюшиновий, будь сорт внесе в ваш раціон різноманітність і користь, але за однієї лише умови — якщо він справжній.

Сьогодні ми розповімо, на що в першу чергу слід звернути увагу при виборі цього продукту, щоб не купити "неправильний" мед, який зробили "неправильні бджоли".

Зрілість

Для дозрівання меду потрібно час. Зрілий мед — гарантовано якісний і на всі сто відсотків корисний продукт: у ньому відсутня зайва волога, що він не піддається бродінню.

Незрілий мед — незапечатанный в сотах, не готовий до вживання продукт. Часто недобросовісні продавці розбавляють їм хороший мед заради вигоди. З-за великого вмісту в ньому води він за консистенцією більш рідкий, чим зрілий, а з часом піддається бродінню (бджоли просто не встигають "захистити" його спеціальними речовинами).

Як визначити зрілість меду? Незрілий мед має ніби газованої консистенцією: на поверхні ви легко зможете розгледіти піднялися бульбашки повітря. Цей мед буде розшаровуватися на 2 чітких шару — щільний і рідкий.

найдієвіший спосіб перевірити, чи якісний мед ви купили, покласти трохи меду на простий папір. Зрілий мед не розтечеться, а незрілий, намочивши папір, "розповзеться" по ній рідким плямою.

Кристалізація

Ми звикли вважати, що рідкий мед — хороший, а густий і зацукрований — неякісний, проте це не зовсім так.

Зовсім небагато види меду залишаються рідкими довгий час: це, наприклад, вересовий і акацієвий мед, в яких міститься більше фруктози, ніж в інших сортах. Вони кристалізуються тільки після 2-3 років правильного зберігання.

Інші ж види меду з часом стає густішим і темнішим (це і є кристалізація), і це показник його хорошої якості.

На жаль, підроблений мед теж може бути кристалізованим. Щоб визначити підробку, придивіться уважно до текстурі продукту: у фальсифікату кристали будуть більші, ніж у натурального меду. Крім того, справжній зацукрований мед швидко розчиниться у роті без залишку, а підробка залишить на мові тверді дрібні шматочки цукру.

Мед в банку і ваговий

Купуючи мед в банку, робіть це обов'язково заслуговують довіри виробників, якісно розфасований і не за дешевою ціною: натуральний мед не може бути занадто дешевим. Зверніть увагу також і на регіон розташування пасіки і розфасовки меду (якщо продукт виробляється в неблагополучному районі, наприклад, поряд з промисловим підприємством, не варто його купувати).

В натуральному бджолиному меді завжди будуть видимі частинки воску і пилку. Однак "ознак життя" у вигляді часток трави або навіть бджіл не надто варто довіряти: часто хитрі продавці додають усі ці компоненти навмисно, намагаючись переконати нас у тому, що їх продукт натуральний.

найкориснішим і натуральним вважається стільниковий або розливний (ваговий) мед: їх якість визначити набагато простіше, покупця обдурити складніше.

Зовнішній вигляд, запах і умови зберігання

Довіряти треба, в першу чергу, своїм очам і відчуттями: обов'язково просіть спробувати мед перш, ніж купити його, яким би якісним він вам здався на перший погляд.

Смак повинен бути приємним, квітковим, не мати жодних сторонніх неприємних відтінків (як, наприклад, кислуватий присмак у почав бродити незрілого меду). Якщо ви відчуваєте явний присмак карамелі — швидше за все, мед був нагрітий до розфасування. Запах натурального меду теж завжди свіжий, квітковий або трав'яний.

Колір його повинен бути немутним, чистим, натуральним, а сам продукт не повинен розшаровуватися або мати світлі прожилки. Якісний мед — завжди без бульбашок, і він ніколи не піниться (в іншому випадку, він ще не дозрів або вже заграє).

зверніть Особливу увагу і на умови зберігання меду: не варто купувати цей продукт з лотків на вулицях або автомагістралях — сонячне світло згубно впливає на його корисні властивості, руйнуючи ферменти і вітаміни, змушуючи мед виділяти токсини.

Як розпізнати справжній мед

Якщо ви вже купили мед і тепер вирішили перевірити його якість, існує маса способів розпізнати підробку.

Хитрість номер один: мед без сторонніх домішок повністю розчиниться в гарячій чистій воді і, якщо додати у воду з медом трохи спирту, суміш збереже свою прозорість.

Хитрість номер два: якщо ви додасте в мед, розведений водою, крапельку йоду, і суміш не придбає виражений жовтий відтінок, то перед вами — неякісний мед, розведений борошном або крохмалем.

Хороший, зрілий, якісний мед буде намотуватися на ложку складками, а в банку укладатися гіркою. Швидко стікає з ложки мед — фальсифікація, розбавлена водою.

Якщо, нарешті, куплений вами мед не кристалізується через 6-7 місяців (і вибрали ви не вересковий, каштановий або акацієвий сорт), це прямо говорить про підробку.