Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Трохи витримки: продукти "другої свіжості", які смачніше їсти не відразу

Трохи витримки: продукти "другої свіжості", які смачніше їсти не відразу

Вирушаючи в магазин за покупками, ми прагнемо купити тільки найкорисніші та свіжі продукти. Однак є цілий ряд продуктів, які повинні трохи дозріти, щоб придбати свій неповторний смак. Мова, безумовно, йде не про просроченом молоці або потемнілому картоплі, який ні в якому разі не слід вживати в їжу. Ми говоримо про витриманих продукти, для яких "друга свіжість" краще першої.

1. М'ясо

Для багатьох парне м'ясо асоціюється з якістю і свіжістю, як, скажімо, парне молоко. Але не варто забувати, що даний термін можна застосувати до м'яса тільки в тому випадку, якщо йому не більше 4-х годин. Отже, навіть на ринку ви навряд чи знайдете настільки свіжий продукт.

Якщо ви вже встигли почати турбуватися з цього приводу, то поспішаємо запевнити, що витримане м'ясо набагато ніжніше і володіє значно більш вираженим смаком. Так, курку краще всього їсти на другий день, а ягнятину і свинину — через тиждень. Для яловичини цей термін варіюється від двох тижнів до п'яти місяців.

2. Квашені та солоні продукти

Якщо ви любите побалувати себе домашніми солоними огірочками або, наприклад, квашеною капустою, то напевно знаєте, що більш насичений смак така споконвічно російська закуска набуває лише після декількох тижнів. Наберіться терпіння, перш ніж подавати соління на стіл, а купуючи готові квашені або солоні продукти, зверніть увагу на дату засолювання чи закваски.

3. Чай пуер

Пуер — це унікальний пост-ферментований чай, який із часом не тільки не псується, але і стає ще смачніше. Фахівці вважають, що смак цього чаю по-справжньому розкривається після закінчення 20 років, якщо дотримані всі умови правильного зберігання даного продукту. Але будьте обережні при покупці. Зараз багато продавці прагнуть приписати продаваного чаю пуер парочку зайвих років, щоб підняти ціну.

4. Алкогольні напої

Безумовно, не усі алкогольні напої з роками стають краще. Смак витриманого віскі або коньяку дійсно з кожним роком стає більш насиченим, розкриваючись новими гранями. Актуально це твердження і для міцних вин, таких як портвейн, мадера і херес.

А ось класичні сухі вина не можуть зберігатися вічно, і тільки спеціаліст високого класу скаже вам, через скільки років той чи інший сорт вина досягне свого смакового піку. У будь-якому випадку, якщо ви готові чекати, обладнайте підходяще місце, куди не проникає сонячне світло, а температура не піднімається вище 14 градусів.

5. Сир

Найчастіше різниця в ціні на один і той же сорт сиру залежить від його віку. Адже чим сир молодше, тим він м'якший, а справжні гурмани віддають перевагу твердим сирам з яскраво вираженим смаком. Для дозрівання улюбленого багатьма пармезану потрібно в середньому 2 роки, проте на прилавках можна знайти і пармезан з річною витримкою за нижчою ціною.

Така цінова політика застосовується і до "Гауде", і до знаменитого швейцарського сиру, тому якщо ви відносите себе до знавцям і шанувальникам цього продукту, то вибирайте більш зрілий сир. А якщо такі смакові нюанси для вас не дуже принципові, то можна трохи заощадити.

6. Кефір

Ще один напій в нашому сьогоднішньому списку — це кефір. Вважається, що кисломолочні продукти наш організм засвоює значно легше, саме тому багато хто із задоволенням п'ють саме кефір для підтримання нормальної мікрофлори кишечнику. Але не все так однозначно.

Справа в тому, що молодий кефір, в якому ще активно працюють корисні бактерії, може викликати здуття живота, що, погодьтеся, не дуже приємно. Для того щоб уникнути негативних наслідків вживання цього цінного для організму продукту, вибирайте більш зрілий кефір, який відрізняється трохи темнішим кольором і характерним розшаруванням вмісту пляшки.