Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Які помилки в харчуванні сповільнюють прогрес в спорті: коментарі фітнес-тренера

Які помилки в харчуванні сповільнюють прогрес в спорті: коментарі фітнес-тренера


Здоровий спосіб життя популярний, і це не може не радувати. Люди стали усвідомлено ставитися до того, що вони їдять, грамотно заповнювати продуктову корзину і більше рухатися.

Спорт — це невід'ємна складова здорового способу життя. Без руху і фізичної активності неможливо стверджувати, що ви в повній мірі стежте за своїм здоров'ям. Сьогодні абонемент у фітнес-клуб може дозволити собі кожен. Правда, деякі тренуються забувають, що при відсутності грамотного режиму всі їхні зусилля марні.

Ми поговорили з фітнес-тренером Ксенією Овсюк і дізналися, яких помилок потрібно уникати, щоб домогтися тіла мрії і нарешті побачити в дзеркалі результат інтенсивних тренувань у тренажерному залі.

Ксенія Овсюк

  • сертифікований персональний тренер Expert Rating
  • спортивний нутриционист Personal Trainers & Health Experts Association
  • дипломований спеціаліст вищої Школи бодібілдингу та фітнесу
  • тренер фітнес-клубу Alex Fitness «Ясенів» (Москва)

1. Недотримання питного режиму

Перший і самий популярний "гальма" прогресу в спорті — це порушення питного режиму. Ця помилка зустрічається навіть у спортсменів-аматорів зі стажем.

Не забувайте, що основа всіх живих організмів на світі — це вода! Якщо розглядати її з точки зору спорту, то навіть легке зневоднення знижує ефективність тренувань на 3-5%, а це вже дуже багато. Візьміть за звичку випивати склянку води вранці, перед сном, а також за 30-40 хвилин до кожного прийому їжі. І до речі, запивати їжу можна!

2. Жорстка дієта і обмеження в їжі

Друга поширена помилка — це строгі дієти, які настільки популярні серед неофітів (новачки в спорті — прим. ред.). Завжди пам'ятайте про те, що якщо калорійність вашого раціону сильно занижена, то це призводить до падіння гормонів, таких як, наприклад, лептин. Це, в свою чергу, стає причиною нестерпного почуття голоду і зривів.

Говорити про заборону на яку-небудь групу продуктів і зовсім не варто! Наш мозок влаштований таким чином, що будь-яка заборона провокує його саме на потяг до забороненого продукту. Не намагайтеся обдурити свій мозок і не шукайте швидких результатів за рахунок величезного дефіциту калорій.

3. Пропуск прийому їжі

Ще одна важлива помилка — це пропуск таких прийомів їжі, як сніданок або вечерю. Особливо цим "грішать" ті, хто тільки встав на шлях здорового способу життя і спорту. Новачки міркують так: "Якщо я не голодний, то навіщо мені є?".

Справа в тому, що поки ваш організм не налагоджений як годинник, то він буде прагнути повернути вас до колишнього режиму харчування за схемою "їм бутерброд один раз в день". Тільки через 2-3 або навіть 4 тижні, ви почнете відчувати голод вранці після пробудження і ввечері за пару годин до сну. А все це час вчіться є по будильнику і дотримувати режим.

4. Переоцінка своїх можливостей

Четверте місце серед поширених помилок у харчуванні при заняттях спортом по праву належить переконання "Я тренуюся, а значить, їм, що хочу". Ні, на жаль, це не так.

Тренуєтеся ви в середньому від 3 до 10 годин в тиждень, а що ви робите все інше час? Це важливо, тому що саме в період після тренувань ваше тіло прогресує, будує м'язи і прибирає жирові відкладення. Бачили людей в залі, які ходять туди роками, але без прогресу? Це ті, хто все ще вірить, що займаючись спортом, можна дозволити собі їсти абсолютно все.

5. Відсутність перекусу після тренування

Ще одна підступна помилка — це пропуск послетренировочного прийому їжі. Жінки переконані, що такий підхід сприяє спалюванню жиру, а чоловіки просто не приділяють цьому питанню достатньо уваги.

Чому це неправильно? У процесі тренування ви мучили свої м'язи і травмували м'язові волокна. За логікою речей треба дати їм можливість відновитися, і зробити це можна за рахунок правильної і корисної їжі.

Якщо ви ігноруєте послетреніровочний прийом їжі, то це жахливий підхід до тренувань. Звичайно, з вами нічого не трапиться, якщо ви не вип'єте протеїн відразу ж в роздягальні, але протягом кількох найближчих годин після занять необхідно дати своєму тілу порцію вуглеводів і білка, яка допоможе йому у відновленні.