Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як дуже красиво прикрасити домашній пиріг

Як дуже красиво прикрасити домашній пиріг


Домашня випічка — це смачно, апетитно і просто. Деякі помилково вважають, що спекти пиріг своїми руками досить складно і клопітно. Насправді це не зовсім так. Звичайно, потрібно трохи потренуватися і набити руку, щоб готувати справжні кулінарні шедеври, але набагато важливіше вміти красиво прикрасити свій пиріг.

Ділимося класними ідеями, які допоможуть вам приготувати апетитний пиріг і ефектно прикрасити його по краях.

Загальні рекомендації

1. Охолодіть тісто

Обов'язково охолодіть тісто, перш ніж викласти його у форму для випікання і почати працювати з ним. Такий простий прийом допоможе тісту трохи відпочити і запобіжить його розтікання. Найкращий спосіб охолодити тісто — відправити його в морозильну камеру. Однак будьте уважні і не тримайте тісто в морозилці занадто довго, інакше буде досить складно надати йому потрібну форму.

2. Не позбавляйтеся від обрізків

Рідко буває так, що тісто не потрібно обрізати. Однак і позбавлятися від обрізків не слід. Обов'язково залишайте їх як мінімум до формування пирога у формі. Обрізки можуть знадобитися вам відразу з кількох причин.

По-перше, найчастіше краї тіста обпадають при випіканні під дією гарячих температур. Ви можете запобігти цьому, закріпивши краю обрізками і впечатав їх в основу. По-друге, саме з допомогою обрізків можна створити гарний візерунок по краях пирога, який зробить ваш пиріг ще апетитніше.

3. Використовуйте форму з широкими краями

Деякі форми для випікання і зовсім не мають країв. Такі вам точно не підходить, тому що ризик помилки зростає в кілька разів. Існують також форми з невисокими краями. Вони виглядають досить акуратно, але теж не є ідеалом. Намагайтеся вибирати форму з широкими і досить високими краями. Тесту буде куди підніматися, і його краю не опаде, зруйнувавши мрії про ідеальний пирозі.

4. Обертайте форму

Коли будете працювати з тестом і оформляти його краї, не лінуйтеся обертати форму і рухати її зручною до вас стороною. По-перше, так набагато зручніше, ніж переважуватися через весь стіл. По-друге, це допоможе вам виконати симетричний і акуратний візерунок, що теж важливо.

5. Охолодіть тісто ще раз

Коли ви сформуєте краю пирога вашої мрії, відправте тісто ще раз в холодильник або морозильну камеру. Потримати його там потрібно недовго. Навіщо це робити? Охолоджене тісто краще тримає свою форму. Чим холодніше воно буде, коли ви відправите його в духовку, тим вище ймовірність, що скоринка вийде рум'яної, апетитною і ніде не трісне.

Хвиля

Ось такі краю в легкій формі хвилі — це класика. Будь пиріг з таким візерунком по краях буде виглядати апетитно. Зробити його простіше простого.

Вказівним пальцем однієї руки, вам необхідно натиснути на тісто з внутрішньої сторони, щоб вийшов візерунок V-подібної форми, а двома пальцями іншої руки закріпити його. Чим ширше ви розставите пальці, тим більше розмашистої вийде хвиля. І навпаки. Якщо відстань між пальцями невелике, то хвиля буде не такий плавною і більше фактурної.

Мотузка

Ще один ефектний варіант прикраси домашнього пирога — це мотузка. Такий візерунок ви зможете зробити за допомогою вказівних пальців обох рук.

Покладіть вказівні пальці обох рук паралельно один одному по різні сторони тесту під невеликим кутом (як показано на малюнку). Злегка притисніть тісто, піднімаючи його трохи вгору і закріплюючи з бічних сторін. Коли ви сформуєте візерунок на найближчій до вас частині пирога, переверніть форму. Це потрібно зробити обов'язково, тому що кут між вказівними пальцями повинен бути однаковим. Коли візерунок буде повністю готовий, притисніть бічні частини по краях ще раз, щоб вони краще тримали форму.

Зубчики

Такий візерунок ви зможете повторити тільки на охолодженому тесті. Тепле тісто не буде тримати форму в 100% випадків. Тому подбайте про це заздалегідь і помістити тісто в морозильну камеру.

З допомогою вказівного пальця натисніть на край тіста. Бічні контури вийшла вм'ятини будуть початком/кінцем наступній вм'ятини. Оформіть весь пиріг повністю. Якщо ви хочете трохи закруглити краю, то пройдіться по візерунку ще раз, але натискаючи пальцем сильніше. В іншу руку візьміть ніж і відріжте зайве. Будьте обережні і не пораньтесь.

Хвиля і вилка

Цей візерунок являє собою мікс з першої хвилі і візерунка, виконаного за допомогою звичайної виделки. Єдиний момент: хвиля повинна бути зворотною, тобто поглиблення потрібно буде робити з зовнішньої частини, щоб залишити місце для поміток від вилки. Пальці постарайтеся розставити ширше, щоб вилка вдало лягла і зачепила необхідне для візерунка тісто.

Вилку попередньо слід присипати борошном, щоб вона не прилипала і не порушувала форму пирога. Натискайте впевнено, але не додавайте занадто багато зусиль. Притримуйте хвилю з внутрішньої частини пирога, щоб не відкинути зайве тісто і не зіпсувати візерунок.

Конверт

Відкриті пироги виглядають дуже апетитно. Ви відразу бачите начинку і хочете скоріше насолодитися смачним блюдом. Перед вами ще один ефектний спосіб оформити відкритий пиріг і зробити його ще апетитніше. Така прикраса пирогів сьогодні особливо популярний в європейських країнах.

Вам слід заздалегідь заготовити трохи більше тіста, щоб воно звисало по краях. Акуратно завертайте звисаючі краї тіста, як показано на картинці. Готове.

Кукурудза

Існують не тільки класичні варіанти прикраси пирогів, але й досить оригінальні способи. Ось один з них. Візерунок по краях нагадує по своєму зовнішньому вигляду кукурудзу.

Спорудити такий візерунок простіше простого. Вам знадобиться звичайна вилка. Спершу наколіть тісто по краях, тримаючи виделку горизонтально, як показано на картинці. Потім пройдіться по колу ще раз, але вже тримаєте вилку вертикально.

Плетінка

Цей візерунок виглядає так віртуозно, що багатьом він здається надзвичайно складним. Це не так. Виконати такий візерунок дуже просто. Вам знову ж таки, потрібно буде всього лише вилка.

Тримаєте вилку під кутом 45 градусів і зробіть вм'ятину по діагоналі. Переверніть вилку в іншу сторону під тим же кутом і повторіть вм'ятину. Малюнок повинен нагадувати трикутник. Оформіть краї тіста, акуратно притримуючи форму рукою.

Гребінець

Цей візерунок ви зможете виконати за допомогою звичайної столової ложки. Додати до краю тесту її потрібно під кутом 90 градусів, тобто перпендикулярно. Першу вм'ятину потрібно зробити, приклавши трохи більшу частину ложки. Друга вм'ятина вийде, якщо ви злегка опустіть ложку вниз і прикладіть її лише кінчиком.

шахівниця

Візерунок у вигляді шахової дошки легше спорудити, коли майбутній пиріг вже наповнений начинкою. Залиште трохи більше тіста по краях і зробіть перпендикулярні надрізи гострими ножицями. Один шматок тіста загніть всередину і злегка притисніть його пальцями поверх начинки. Другий скибочку закріпіть на краєчку форми для випікання. Повторіть з рештою скибочками тесту, як це показано на картинці. Готово! Такий пиріг можна подати до столу прямо у формі.