Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Що вам потрібно знати про калорії

Говорячи про їжу, ми постійно стикаємося з такими термінами, як калорійність і калорії. Але все нам відомо про це? Сьогодні ми докладно розповімо вам все найважливіше про калорії.
Для всіх процесів, що відбуваються в організмі, у тому числі дихання і кровообігу, потрібна енергія, яку наш організм отримує разом з їжею. Така енергія вимірюється в калоріях, про яких ми підготували для вас сьогодні докладний огляд, на що обов'язково слід звернути увагу всім, хто піклується про своє здоров'я та красу.
1. Що таке калорії

Отже, калорії – це паливо для організму, яке ми використовуємо навіть уві сні, а значить, запас цього палива потрібно регулярно поповнювати. Всі енергетичні запаси — калорії — ми отримуємо з макронутрієнтів, тобто білків, жирів і вуглеводів, які вживаємо з їжею.

Дотримання балансу між усіма макронутриентами є запорукою правильного функціонування організму, так як кожен з нутрієнтів виконує в організмі конкретну функцію і відповідає за роботу певних систем. Примітно, що білки, жири і вуглеводи відрізняються за своєю енергетичною цінністю, але це не означає, що від одного з макронутроентов можна відмовитися, замінюючи калоріями від вживання іншого.
2. Звідки ми беремо калорії

Ми визначили, що калорії в наш організм надходять з білків, жирів і вуглеводів, які містяться в продуктах харчування, а також дізналися про те, що їх цінність відрізняється. Вуглеводи і білки містять 4 кілокалорії (ккал) на 1 грам, тоді як жири цілих 9 кілокалорій. Але, незважаючи на високу калорійність жирів, відмовлятися від них не можна.

Для збереження здоров'я доросла людина повинен планувати свій раціон таким чином, щоб 45-65% його добової калорійності припадало на вуглеводи, 20-35% на жири і 10-25% на білки. На щастя, у сучасному світі розрахувати ці пропорції досить просто, у тому числі за допомогою мобільних додатків або спеціалізованих інтернет-сайтів, де вказуються не тільки містяться в продукти калорії, але і кількість макронутрієнтів.
3. Як діють макронутриенты

Вище вже згадувалося про те, що організму потрібні всі три макронутриента. Це пов'язано з тим, що наше тіло по-різному розщеплює кожен з них. Крім того, білки, жири і вуглеводи відповідають за підтримання різних систем організму.

Так, жири необхідні нам для виробництва ряду гормонів і життєдіяльності клітин, в тому числі нервових. Крім того, без вживання жирів не будуть засвоюватися жиророзчинні вітаміни, такі як А, Е і К, які відповідають на нашу молодість. Однак, якщо вживати більше жирів, ніж це необхідно, вони будуть відкладатися в тканинах тіла.

Джерела жирів: горіхи, жирні види риби, рафіновані олії.
Вуглеводи по праву вважаються основним джерелом енергії для людини. Потрапляючи в організм, вони розщеплюються до глюкози, яка і потрібна нам для отримання енергії, а також саме глюкоза є основним харчуванням для мозку.

Джерела вуглеводів: злакове, овочі, фрукти.

Білки повинні складати саму незначну частину щоденного раціону. Однак, їх регулярне вживання вкрай необхідно нашому організму, адже вони є будівельним матеріалом для наших тканин, беруть участь у виробленні ферментів і гормонів. В якості джерела енергії тіло використовує білки тільки в тому випадку, якщо не вистачає вуглеводів.

Джерела білків: м'ясо, птиця, риба, молочні продукти, соєві продукти.
4. Калорії і вага

Питання взаємозв'язку калорій і ваги хвилює всіх, хто прагне до стрункого і підтягнутого тіла, але як би нам не хотілося чудесного преображення фігури за короткий термін, у тіла свої закони, які неймовірно прості. Для підтримки ваги потрібно вживати стільки ж калорій, скільки витрачається.

Якщо ходите набрати вагу, то їжте більше калорій, ніж можете витратити. Середнє підвищення калорійність не повинна бути більше 1500 кілокалорій на тиждень. Ну а тим, хто хоче скинути вагу, потрібно вживати менше калорій, ніж витрачається, тоді організм почне використовувати запаси, щоб заповнити дефіцит.