Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Всьому свій час: сезонні овочі і фрукти, з купівлею яких не варто поспішати

Всьому свій час: сезонні овочі і фрукти, з купівлею яких не варто поспішати

Після довгої зими хочеться як можна швидше порадувати себе овочами та фруктами, але не варто поспішати, адже занадто раннє їх поява на прилавках говорить про використання хімічних добрив.
Після довгої зими наш організм особливо потребу у вітамінах і вже починаючи з ранньої весни ми намагаємося купувати як можна більше свіжих овочів і фруктів, які все активніше з'являються на прилавках. Однак таке завзяття не завжди приводить до бажаних результатів і може ще більше послабити імунітет.

Головною причиною такої реакції організму є, звичайно ж, використання хімічних речовин, які прискорюють дозрівання плодів і сприяють подальшому збереженню овочів і фруктів. Для того щоб максимально убезпечити себе і свою сім'ю, вибирайте тільки сезонні продукти, а ми вам розповімо про те, з якими з них слід бути особливо уважними на самому початку літнього періоду і чому.
1. Полуниця

Полуниця — це, мабуть, одна з самих коханих, а головне, доступних ягід. Саме тому з приходом перших теплих днів нам хочеться негайно сходити на ринок і порадувати себе цим річним ласощами. Але будьте обережні.

По-перше, полуниця дуже активно вбирає всі пестициди та нітрати, що, безумовно, дозволяє їй рости швидше, але здоров'я від такої кількості хімічних добавок може серйозно постраждати. По-друге, "накаченная добривами рання полуниця не має того чудового аромату, який асоціюється з літом. Але зараз, в середині червня, ви вже можете сміливо купувати її, не побоюючись за якість і натуральність. Сезон соковитої полуниці у розпалі.
2. Огірки

В осінньо-зимовий період нам доводиться задовольнятися досить довгими водянистими огірками без характерного, коханого багатьма запаху і хрускоту. Ніякої користі організму вони не приносять, але дозволяють хоч трохи урізноманітнити раціон в холодну пору року.

На початку літа вже починають з'являтися молоді хрусткі огірочки, але перш ніж їх купувати, зверніть увагу на те, де вони вирощені. Якщо вам пропонують, наприклад, підмосковні огірки, то швидше всього, у них буде перевищена допустима кількість нітратів, навіть якщо вони парникові.
3. Помідори

Погодьтеся, що незважаючи на наявність помідорів в магазині цілий рік, зимові плоди не такі соковиті і ароматні. Саме тому ми з таким нетерпінням чекає сезону, але радимо вам не поспішати.

Навіть в регіонах Росії з жарким кліматом грунтові помідори ще не встигли дозріти, а представлені на прилавках сорти вирощені у теплицях з використанням хімічних добрив. Купувати помідори, які не завдадуть шкоди здоров'ю, можна починаючи з липня.
4. Кавун

Серед літніх плодів, що містять нітрати, беззмінним лідером є кавун, і скільки б разів нас не застерігали від його купівлі в липні і на початку серпня, скільки б замірів шкідливих речовин не виробляли, ми все одно прагнемо купити його, як тільки з'являється біля будинку перше кавуновий розвал.

Але пам'ятайте, що всі пестициди та нітрати, використані при вирощуванні арбузов, а також барвники, які нечесні продавці примудряються додати, щоб кавун виглядав стиглим, можуть викликати серйозне харчове відправлення.
5. Яблука

У червні ви навряд чи побачите на прилавках місцеві яблука нового врожаю, а імпортних сортів, як і взимку, чимало. Тут головна небезпека таїться не в нітратах або пестициди, а у воску і інших речовинах, якими обробляють яблука, щоб вони зберігали товарний вигляд протягом тривалого часу.

Саме тому багато фахівців радять чистити імпортні яблука. Але як відомо, в кожhttp://cdn.cookery.com.ua/posts/8765/editуре міститься основна кількість корисних вітамінів і мікроелементів, а значить, купуючи несезонні яблука, ви позбавляєте себе додаткової користі. Дочекайтеся другої половини липня, коли почнуть дозрівати місцеві літні сорти.