Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Вісім практичних порад початківцю вегану

Вісім практичних порад початківцю вегану

Для тих, хто твердо вирішив змінити свої харчові звички і повністю виключити з раціону продукти тваринного походження, але не знає, з чого почати, ми підготували наш сьогоднішній огляд.
Якщо вегетаріанцями стають найчастіше в цілях підтримки і збереження здоров'я, то веганці, в більшості своїй, це люди, які повністю відмовилися від продуктів тваринного походження, включаючи молочні продукти і яйця, етичних міркувань. Вони не хочуть експлуатувати тварин, щиро вважаючи, що рослинної їжі організму цілком достатньо.

В цілому це дійсно так, але головне — це усвідомлений підхід до настільки радикальних змін у харчуванні, адже веганство відноситься до однієї з найсуворіших форм вегетаріанства. Саме тому, якщо ви давно замислювалися про те, чим можете допомогти своєму організму і природи, але не знали, якими мають перші кроки, наш огляд вам обов'язково допоможе.
1. Не поспішайте

Зверніть увагу, що веганство — це не дієта, яку багато хто так люблять починати з понеділка. Щоб мінімізувати стрес для організму, почніть поступово відмовлятися від м'яса і ковбасних виробів, потім від курки, риби і морепродуктів. В останню чергу виключіть яйця і молочні продукти.

2. Більше інформації

Якщо ви не хочете нашкодити організму, вам обов'язково потрібно зібрати всю інформацію про продукти харчування, які ви будете вживати, їх харчову цінність і склад. Це важливо для того, щоб грамотно збалансувати раціон і отримувати всі необхідні вітаміни і мінерали.
3. Прагнете до різноманітності

Веганство — це відмінний привід для експериментів на кухні, але не поспішайте запасатися невідомими вам продуктами. Спробуйте спочатку приготувати улюблені і звичні вам страви в веганському варіанті, а потім вже вивчайте нові рецепти, які, повірте, не менш смачні, ніж ті, які ви віддавали перевагу раніше. На нашому сайті ви знайдете безліч вегетаріанських і веганских рецептів.

4. Без фанатизму

Як це часто буває, люди хочуть поділитися з близькими і рідними відкрилася істиною. Впевнені, що очистившаяся шкіра, приплив енергії і сил, міцний і здоровий сон вже після 2-3 тижнів веганства обов'язково змусять вас почати агітаційну діяльність на користь такого харчування серед друзів і сім'ї. Але не варто. Веганство — це спосіб мислення, до якого потрібно морально дорости.
5. Заручіться підтримкою

Часом, такі зміни не завжди бувають зрозумілі оточуючим і навіть можуть викликати дискомфорт, наприклад, за бізнес-ланчем або в гостях. Але як ми вже говорили, не намагайтеся нікому нав'язати свою точку зору, а просто поясніть зайняту позицію, можна навіть влаштувати приголомшливий веганські вечерю, щоб наочно пояснити схвильованою бабусі, що онука не голодує, а харчується кілька інакше. Впевнені, що це всіх заспокоїть і зблизить.

6. Проти зайвої ваги

Це один з міфів про веганстве. Якщо ви ставитеся до такого харчування виключно як до дієти для скидання декількох кілограмів, вам варто від цього відмовитися і вибрати більш підходящий варіант. Але ж вегани зазвичай стрункі, заперечите ви. Так, але це лише тому, що до переходу на веганство вони навчилися контролювати себе і грамотно складати свій раціон. Повірте, якщо ви будете з'їдати по упаковці горіхів в день, заїдаючи їх соєвими пудингами, стрункішими ви не станете.
7. Не перестарайтеся

Хоча ми і говоримо про веганстве як про особливий стиль життя і мислення, для багатьох це все одно залишається лише даниною моді. Люди бігають по биомагазинам, скуповуючи суперфуды, покликані повністю замінити ті продукти, від яких вони відмовилися. Але майте на увазі, що не дарма їх так називають, адже концентрація багатьох речовин там вище, тому з суперфудами слід бути обережніше.

8. Знайдіть однодумців

поодинці завжди важко, але у вік інтернету у нас є можливість не виходячи з дому, отримувати необхідну інформацію і спілкуватися з людьми, які поділяють наші інтереси. У мережі зараз є безліч сайтів і форумів, присвячених темі веганства. Там вам підкажуть і смачні ресторани у вашому місті, і магазини, де продаються ті чи інші веганські продукти.