Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять вагомих причин вживати менше цукру

Десять вагомих причин вживати менше цукру

Дієтологи і лікарі радять вживати менше цукру. В огляді розповідаємо, чому все-таки цукор шкідливий для здоров'я і з якими негативними наслідками доведеться зіткнутися, якщо ви ласун.
Цукор — це одночасно і друг, і ворог людини. Почнемо з того, що і цукру, що надходять у наш організм, бувають різні. Є різниця, що вибирати в якості перекусу — шоколадні батончики чи солодкі фрукти. Перевага, звичайно ж, варто віддати останнім.

Між тим ось вже протягом багатьох років цукор залишається в категорії небажаних речовин. З одного боку, в помірних кількостях він корисний, благотворно впливає на розумову діяльність, піднімає настрій.

З іншого ж боку, надмірне вживання цукру призводить до зайвих кілограмів і інших більш серйозних проблем зі здоров'ям, наприклад, до цукрового діабету.

Ділимося 10 вагомими причинами, які не залишать у вас жодного сумніву, що цукор в раціоні все ж краще мінімізувати.
1. Цукор — це наркотик

Цукор — це дуже підступне речовина. Воно по-особливому діє на наш організм, і цей вплив подібно залежності від наркотичних речовин. Спробувавши одного разу якусь солодкість, організм буде вимагати її знову і знову.

Така пристрасть може перетворитися в згубний, а життя без цукру стане неможливою. Проте варто лише подолати складний і важкий період "ломки", як все стане на свої місця. Тому не слід вважати себе безнадійним любителем солодкого: вам цілком під силу переламати ситуацію на свою користь.

2. Цукор псує шкіру

Косметологи одностайні у своїй антипатії до цукру. Він відчутно псує шкіру. Регулярне вживання солодощів і кондитерських виробів у великих кількостях невблаганно позначиться на стані шкіри.

Шкіра буде вразлива і схильна до появи прищів, акне, запалень і почервонінь. Щоб цього не допустити, намагайтеся контролювати кількість цукру, що надходить у ваш організм.

Крім того, молекули глюкози мають властивість склеювати молекули колагену і еластину між собою, в результаті чого їх дія припиняється. А вони, в свою чергу, відповідають за пружність і молодість вашої шкіри.
3. Цукор замість спортзалу і медитації

Психологи встановили, що, вживаючи велику кількість цукру, людина намагається як би "заїсти" свої проблеми і тимчасово забути про них. Пов'язано це з тим, що солодощі виробляють в організмі ендорфіни, тобто гормони щастя. Не дивно, що в хвилини стресу людина за старою звичкою потягнеться за шоколадкою, не думаючи про наслідки такого кроку.

Тим часом чудодійні ендорфіни, які не залишають хандри і депресії ні найменшого шансу, виробляються і при заняттях спортом. Це куди корисніше для загального тонусу організму, не шкодить фігурі і зміцнює імунітет.

Коли вам захочеться покуштувати плитку шоколадки, займіться медитацією. Спробуйте заспокоїтися і знайти душевну рівновагу. Коли вживання цукру перестане здаватися єдиним виходом з ситуації, приступайте до аналізу вашої проблеми. Спробуйте зрозуміти, чому вас тягне на солоденьке і постарайтеся вирішити проблему без застосування "цукрового допінгу".
4. Цукор — це причина зайвих кілограмів

Мабуть, саме помітне згубний вплив цукру на організм людини — це зайві сантиметри на талії і пухке тіло. Набрати такі кілограми можна з легкістю і дуже швидко. Деякі навіть і не помічають, як це відбувається. А от позбутися від них буде набагато важче.

Крім того, прості вуглеводи, в яких можна знайти найбільше цукру, підступні. Вони дають відчуття ситості і насичення лише на дуже короткий час, а потім провокують голод з новою силою. Як наслідок, ви з'їдаєте ще більше, і ця їжа явно йде не на користь вашому організму.

5. Цукор навантажує підшлункову залозу

Підшлункова залоза людини також не буде задоволена від занадто великої кількості цукру в раціоні. І це цілком зрозуміло. Смакові рецептори від десерту приходять в захват, а ось вищезазначеного органу доводиться працювати на повну потужність. Адже підшлункова залоза відповідає за гормон інсулін, який необхідний для засвоєння цукру.

Чим більше солодкого їсть людина, тим більше навантаження покладається на його підшлункову. А вона в певний момент може не витримати і дати збій. Таким чином, цукор не буде засвоюватися організмом правильно і почне накопичуватися в крові. Діагноз вельми сумний — цукровий діабет.
6. Цукор псує зуби

Стоматологи б'ють на сполох! Повальне захоплення солодкими продуктами псує стан зубів. Так як зуби — це ще і перше, з чим стикається цукор, потрапляючи в організм, то негативний вплив вельми відчутне і серйозне.

Справа в тому, що цукор в поєднанні з вологим середовищем порожнини рота являють собою ідеальне місце для розмноження бактерій. Деякі можуть засумніватися в цьому твердженні, адже емаль зуба — це найтвердіша тканина людського організму. Проте і у неї є свої слабкі місця. Так, емаль сприйнятливий до кислот, які активно виділяють бактерії в процесі своєї життєдіяльності.

У зв'язку з тим, що цукор — це запорука створення живильного середовища для розмноження бактерій, емалі він шкодить: вона розм'якшується, руйнується і з'являється ненависний карієс.
7. Цукор знаходить слабкі місця в організмі

В цілому цукор має суперздатність, що для людини набуває негативного забарвлення. Потрапляючи в організм, він шукає слабкі місця і б'є саме по ним.

Трохи докладніше про сам процес. З шлунка цукор плавно перетікає в кров. Якщо його концентрація перевищує допустиму норму, то він перетворюється в токсична речовина. Тоді цукор вже може згубно діяти на всі органи людини в залежності від того, в якому стані вони знаходяться: судини, нирки, очі, мозок.

Так, якщо людина страждає від зайвої ваги, тобто ризик розвитку цукрового діабету, а якщо у нього слабкі судини — інсульту.

8. Цукор може стати причиною раку

Вищеперелічені захворювання — це лише кілька прикладів можливих проблем зі здоров'ям, які можуть розвинутися, якщо зловживати цукром. Онкологічні захворювання також слід включити в цей список.

Підвищений рівень цукру крові, наукова назва якого глікемія, на думку більшості медиків, являє собою сприятливе середовище для розвитку ракових клітин. Те, що цукор призводить до виникнення злоякісних утворень, було доведено німецькими вченими ще в середині XX століття.

Статистика підтверджує наукове відкриття минулого століття. Серед любителів солодкого частіше діагностується рак товстого кишечника, передміхурової і молочних залоз.
9. Цукор шкодить серцево-судинної системи

Серцево-судинна система при регулярному вживанні великих обсягів кондитерських і борошняних виробів, а також газованої води, фастфуду та алкоголю також відчуває значний гніт.

Підвищений цукор у крові сприяє структурним змінам судин. В результаті таких змін розвивається атеросклероз. На цьому проблеми не закінчуються. Це захворювання має серйозні ускладнення: інфаркт міокарда, інсульт головного мозку та інші проблеми з серцево-судинною системою.
10. Цукор послаблює імунітет

Якщо ви вважаєте, що зловживання солодощами загрожує тільки людям з явними проблемами зі здоров'ям, то поспішаємо застерегти. Медичні дослідження показали, що регулярне вживання великої кількості цукру послаблює імунітет людини в 17 разів!

В результаті захисні сили організму знижуються, і він стає сприйнятливий до впливу зовнішніх подразників, до яких і відноситься цукор. У кишечнику формується солодке середовище, в якій активніше розмножують бактерії, у тому числі грибки. А як відомо, правильна робота кишечника і хороша мікрофлора — це запорука міцного імунітету.

мінімізувати кількість цукру в раціоні строго рекомендується всім без винятку.