Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Дев'ять правил, як безпечно консервувати продукти на зиму

Дев'ять правил, як безпечно консервувати продукти на зиму

Щоб консерви зберігалися довго і не псувалися, рекомендуємо дотримуватися правил безпечної консервації, про яких ми розповімо в цьому матеріалі.
Як приємно відкрити банку компоту на обід. Особливо якщо справа відбувається взимку, коли всі вже скучили за тепла, сонця, ароматом фруктів і ягід. Такий десерт краще будь-якого торта підніме настрій. А от щоб воно несподівано не попсувалося через цвілі або забродженого вмісту, рекомендуємо вам дотримуватися правила безпечного консервування, про яких ми розповімо у цьому матеріалі.
Правило №1: уважно відібрати вміст

Незалежно від того, що ви будете консервувати, компот або солоні огірки, необхідно уважно поставитися до вихідного матеріалу. Овочі, фрукти, ягоди та гриби повинні бути абсолютно свіжими, цілими, без бочків і червоточин. І звичайно, перед готуванням плоди потрібно ретельно помити.
Правило №2: правильно вибрати ємності і кришки

Обов'язкова умова безпечного консервування — це герметичність. Важливо, щоб горлечко банки було цілим, а кришка — рівною, не погнутий. Налийте в банку води, закрийте і добре потрусити. Якщо вода не вилилася, значить, банку закривається досить щільно.
Правило №3: ретельно вимити банки

Банки повинні бути ідеально чистими. Для цього їх треба вимити з содою або гірчичним порошком. Причому губка обов'язково повинна бути новою.
Правило №4: провести стерилізацію за всім правилам

Існує кілька способів стерилізації банок. Докладно про них розповідається в цієї статті на нашому сайті. Якою б спосіб ви не вибрали, будьте обережні і не обожгитесь, адже найчастіше стерилізація пов'язана з високими температурами.
Правило №5: вірно наповнити банки

Перед наповненням банки повинні бути сухими. Вони можуть висохнути самі. Для цього їх треба поставити горловинами вниз на отутюженную з обох сторін матерію. Крім того, можна промокнути банки проглаженной тканиною, користуючись для цього, наприклад, виделкою (не рукою). Якщо ви заливаєте в банку гаряче варення або компот, то ємність теж повинна бути гарячої — просушіть банку у духовці.

Існують різні думки про те, до якого рівня треба заповнювати банки, — "по плічка" або "під кришку". Ми вважаємо, 2 варіант кращий — чим менше повітря в банку, тим менше ймовірність окислення та інших згубних процесів.
Правило №6: не забути про повторної стерилізації

Коли ви наповните банки вмістом, не забудьте ще раз стерилізувати їх. Виберіть широку каструлю. Постеліть на дно чисту тканину. Поставте банки і між ними теж покладіть матерію. Накрийте банки кришками, але не закручуйте їх! Налийте в каструлю води "по плечики" банок. Вода повинна бути тієї ж температури, що і вміст банок. Після закипання зачекайте від 10 до 20 хвилин в залежності від розміру банок.

Якщо ви налили в банки киплячий компот або варення, то в них відбудеться так звана самостерилизация (не забуваємо про обов'язковою первинною стерилізації). У такому разі ви можете закочувати (герметично закривати) банки відразу. Після цього поставте їх догори дном і охолодіть в такому вигляді.
Правило №7: як слід закрити

Тепер дуже важливо герметично закрити банки. Після закупорювання переверніть банки догори дном і подивіться, не витече вміст. Якщо це сталося, закрутіть кришку ще раз.
Правило №8: повільно охолодити

Банки повинні поступово остигати. Це важливо для того, щоб вміст не цвіле і не почало бродити. Перевернуті банки оберніть ковдрою і залиште при кімнатній температурі на 1-2 дні.
Правило №9: правильно зберігати

Звичайно, ідеальне місце для зберігання домашніх консервів — це льох. Люди, у яких він є, і так знають, що до чого. Іншим радимо тримати банки у темному і максимально прохолодному, хоча не теплому місці. Краще всього з'їсти заготовки протягом року, до настання наступного сезону консервування.