Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Шість продуктів, які насправді можуть бути шкідливими

Шість продуктів, які насправді можуть бути шкідливими


Сьогодні на просторах інтернету і в книжкових магазинах доступна велика кількість інформації на тему правильного і здорового харчування. На жаль, далеко не завжди вдається розібратися в такому солідному обсязі фактів і цифр. Інформація переказується з уст в уста і порядком спотворюється. І навіть друкованим книгам сьогодні не можна повністю довіряти.

Ми вирішили розібратися в ситуації і знайшли 6 продуктів, які насправді не є такими корисними, як здається на перший погляд.


1. Риба

На жаль, ми живемо не в ті часи, коли річки були кришталево чисті і не піддавалися антропогенному впливу. Сьогодні дуже важко знайти рибу, яка не викликала б жодних питань щодо умов її проживання або вирощування. Існує 2 основні категорії риби: спіймана в природних умовах і вирощена на фермах.

І обидва варіанти не так вже й гарні. У першому випадку рибу набивають на величезний простір, в якому вона відчуває постійний стрес. У таких умовах трапляються спалахи хвороб та паразитів. А у другому варіанті риба найчастіше містить у своєму складі найтоксичніша речовина — ртуть.

Звичайно, повністю відмовлятися від риби, яка містить у своєму складі багато білка, вітаміну Е, поліненасичених жирних кислот омега-3, не потрібно. Однак варто грамотно підходити до вибору цього продукту, завжди цікавитися, звідки ваша риба потрапила на прилавок. Кілька порад ви можете знайти в матеріалі.


2. Фруктові соки

Про те, що пакетовані соки анітрохи не корисні для організму, знають вже всі. Справа в тому, що у своєму складі вони містять величезну кількість цукру, консервантів та інших шкідливих речовин.

Ви можете здивуватися, але свіжовичавлені соки практично нітрохи не краще. У них, на відміну від свіжих плодів, відсутня клітковина — цінну речовину, що дуже корисно для організму людини. І, до речі, в такому соку раніше, дуже багато цукру. Так що, випиваючи склянку свіжовичавленого соку, будьте готові, що інсулін у вас злетить миттєво.

Альтернативний варіант для любителів смачних напоїв — це овочеві соки або смузі. У такому напої фрукти містяться лише в подрібненому вигляді, що куди краще свіжих соків. До того ж присутні і інші поживні речовини, які додають смузі корисності. Нещодавно спеціально для вас ми підготували матеріал з 30 оригінальними і смачними рецептами смузі.


3. Оливкова олія

Не поспішайте робити висновки і закривати статтю — ми не помилилися. Мова піде не про оливковій олії, яке насправді є унікальним і дуже цінним продуктом, а про смаженні на цьому маслі.

Якщо при кімнатній температурі оливкова олія насправді є дуже корисним, то при зміні температури, тобто при нагріванні, воно гіркне канцерогеном. Ні про яких цінних і унікальних властивостях тут мова вже не йде. Для смаження вибирайте, наприклад, кокосова олія. Воно набагато краще витримує підвищення температури.


4. Сироп з агави

Коли цукор офіційно й на міжнародному рівні було визнано одним з ворогів людства, розпочалися відчайдушні пошуки солодкої і корисною альтернативи. Адже погодьтеся, прісно жити досить-таки нудно.

Альтернатив було знайдено безліч, і серед них сироп з агави. Вважається, що цей продукт підходить під всі без винятку кращі традиції здорового харчування. Однак якщо розібратися, стане ясно, що все не так райдужно, як виглядає на перший погляд. Дослідження деяких західних вчених показали, що після численних стадій переробки, які зазнає агава, щоб стати солодким сиропом, вона нічим не відрізняється від звичайної фруктози. Віддавати перевагу варто все ж натуральних підсолоджувачів.


5. Соя

Тільки з'явившись на ринку, соя, як і тофу, зарекомендувала себе як корисна альтернатива м'яса і молочних продуктів. Однак це не зовсім так. Продукти, вироблені з сої, часто органічно ферментованих і виготовлені з генетично модифікованих рослин, що навряд чи може бути корисно для організму. Так що вживати сою можна тільки в невеликих кількостях. Інакше ризикуєте придбати проблеми з травленням і щитовидкою, занепад розумової активності, зниження репродуктивної здатності.

Рослинний білок все ж варто шукати в інших продуктах. Так, дуже великих кількостях він міститься в бобових: нуте, сочевиці, квасолі, кіноа і зелені з м'ясистими листям.


6. Молочна продукція

На жаль, якщо ви живете не в селі і не в змозі особисто контролювати якість споживаної молочної продукції, то змушені вас засмутити. Ряд досліджень показав, що в пастеризованому молоці, яке можна знайти на прилавках наших супермаркетів, міститься великий обсяг антибіотиків, так як отримують його не від зовсім здорових корів і в ньому запросто можна знайти гній. Крім того, молочна продукція зовсім не сприяє зміцненню кісток, а навпаки, виснажує їх, забираючи такий потрібний кальцій. Пов'язано це з кислотно-лужним ефектом, який молоко надає на організм, а баланс потрібно поповнювати і відновлювати.

Сьогодні у коров'ячого молока з'явилися більш корисні аналоги. Наприклад, молоко з кокоса, мигдалю, вівса або рису. Крім того, корисні натуральні йогурти з біфідобактеріями, кефір, ряжанка і деякі інші види молочної продукції.