Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Срібний посуд: корисні властивості і цікаві факти

Срібний посуд: корисні властивості і цікаві факти


Якщо вам дістався від бабусі старовинний срібний сервіз, то саме час його дістати і почати ним користуватися. Ну а якщо ваша сім'я не залишила вам ніяких реліквій, то саме час придбати їх самостійно. Звичайно, така купівля обійдеться зовсім не дешево, але всі її плюси переважать цей факт багаторазово.

Прекрасні глечики для вина і води, важкі підноси з орнаментом, витончені цукорниці, різноманітні предмети для сервірування столу, розкішні кавові та чайні набори, супниці, маслянки, столові прилади зроблять ваші свята та сімейні вечері більш вишуканими і традиційними.


Цікаві факти

Корисні властивості срібла відомі з давнини. Срібло в будинку було не просто ознакою достатку, але і необхідністю, пов'язаної із звільненням від бактерій і вірусів.

В Стародавньому Єгипті серйозні рани і опіки покривали срібними пластинами для знезараження і швидкого загоєння, в Індії за допомогою срібних предметів очищали питну воду, Стародавньому Римі зберігали будь-яку рідину в срібних глечиках, а в Америці за допомогою срібної монети припиняли процес скисання молока.

У Росії ж срібну монету кидали в самовар для знезараження води і пили "чай з рублем". Срібло аж до другої половини XX століття використовувався в медичних цілях. Срібну ложку досі дарують на перший зуб дитини, на хрестини, на весілля.


Антимікробні властивості срібної посуду

По ефективності очищення рідин від вірусів і бактерій срібний посуд навіть сильніше, ніж хлорка або марганцівка. Принцип очищення у срібла такий же, як у антибіотиків.

Численні досліди, проведені вченими, підтверджують, що паличка тифу при дії срібла гине менше ніж за 24 години, паличка дифтерії — через три доби.

Завдяки властивостям срібла можна позбутися від грибків, іони срібла припиняють їх ріст і подальший процес розвитку.


Вплив срібного посуду на організм

Іони срібла мають позитивний вплив на людський організм. Збагачена сріблом вода здатна не тільки справлятися з вірусами, але і підтримувати імунітет, зміцнювати його, що особливо важливо в періоди масових простудних епідемій. Збагачена срібними іонами вода допомагає впоратися із зубним болем, з опіками, ранами, застудами. При всіх своїх позитивних властивостях і схожості з антибіотиками, на відміну від них, срібло не вбиває корисну мікрофлору всередині людини, не викликає дисбактеріоз.

Срібло допомагає не тільки лікуватися від застуди, але і запобігає захворювання, виступаючи профілактичним засобом в холодні сезони. Іони срібла використовують при виготовленні кремів, додаючи їм омолоджуючих властивостей, і в їжу.


Як вибирати срібний посуд

Якщо ви хочете придбати срібні предмети для використання в якості посуду, то варто це робити не в ювелірних магазинах, а в посудних відділах. Те, що продається в ювелірному, найчастіше можна використовувати тільки для прикраси інтер'єру. У складі таких приладів і посуду можуть бути важкі метали, які здатні накопичуватися з часом у людському організмі. Є з такого посуду або зберігати в ній припаси вкрай небажано. Купуючи посуд, подивіться сертифікати і склад сплаву. Ніяких додаткових металів та домішок бути в ньому не повинно.

Вибирайте високу пробу срібла, чим вона вище, тим чистіше сплав і краще якість. Особливо ретельно підходите до складу та пробі срібних столових предметів, якщо купуєте їх дитині. У столового срібла хорошої якості завжди повинен бути гігієнічний сертифікат. Зверніть увагу на покриття срібла, для харчових цілей воно може бути покрита тільки золотом. Родій, лак, емаль і чорніння — ознака того, що цей прилад призначений для використання тільки в якості сувеніра.Як чистити срібло

часом будь срібло тьмяніє, темніє і стає непривабливим зовні. Щоб цього не сталося, за столовим сріблом потрібно правильно доглядати. Сьогодні в супермаркетах можна знайти спеціальні засоби для чищення срібного посуду.

У разі, якщо засіб ви не купили, а почистити прилади хочете, вам допоможуть старі, перевірені часом способи. Вдома можна почистити столове срібло за допомогою соди, нашатирю, лимонною кислоти або оцту. Бажано кислі середовища розбавляти водою в пропорції 1 до 1. Чистити срібло зручно за допомогою м'якого фланелевого рушники, тоді на посуд не буде залишатися розлучень і дрібних подряпин.