Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як не можна пити чай: 10 заборон китайської чайної культури

Як не можна пити чай: 10 заборон китайської чайної культури


Чорний чай - найпопулярніший напій у світі. З його популярністю може змагатися тільки пиво, яке займає стабільну другу позицію щодо світового споживання, випереджаючи чай лише в Англії та Ірландії. Кажуть, що у всьому світі щодня випивається 3 мільярди чашок чаю.

Цей напій стимулює серцево-судинну систему, покращує роботу нирок і травної системи. А танін, різновид кофеїну, який міститься у чорному чаї, має антиокислювальними властивостями. Антиоксиданти забезпечують захист організму від шкідливих мікроорганізмів.

Незважаючи на корисні властивості чаю, вони легко можуть нівелюватися неправильним його заварюванням і порушенням базових правил: температури, фортеці заварки, часу вживання. У китайської чайної культури давно сформульований перелік ситуацій, при яких чай може негативно вплинути на організм.

В новому огляді - 10 китайських чайних заборон, яких варто дотримуватися, якщо ви хочете, щоб чашка чаю пішла вам на користь, а не була на шкоду.

.
1. Заборона на вживання чаю на порожній шлунок

Міцний чай на порожній шлунок негативно впливає на селезінку і шлунок. У Китаї це правило звучить як "не пийте чай на порожнє серце".

2. Заборона на обпалюючий чай

Занадто гарячий чай дратує горло, стравохід і шлунок. Тривале вживання дуже гарячого чаю може привести до хворобливих змін цих органів. Часте вживання чаю температурою вище 62 градусів веде до підвищеної вразливості стінок шлунка. Температура чаю не повинна перевищувати 56 градусів.


3. Заборона на холодний чай

Від холодного чаю виникають побічні ефекти – утворення і скупчення мокротиння. Ясність свідомості, бадьорість, підвищення тонусу викликає тільки теплий або помірно гарячий чай.

4. Заборона на занадто міцний чай

Високий вміст кофеїну і таніну в міцному чаї може стати причиною головного болю, прискореного серцебиття і безсоння.

5. Запрет на довге заварювання чаю

Якщо чай заварювати занадто довго, чайні поліфеноли і ефірні масла починають мимовільно окислятися, що не тільки позбавляє чай прозорості, смакових якостей і аромату, але і значно знижує живильну цінність за рахунок окислення містяться в чайному листі вітамінів С і Р, амінокислот та інших цінних речовин.

6. Заборона на багаторазове заварювання

Після третьої-четвертої заварки в чайному листі не залишається нічого корисного. Перший настій витягає приблизно 50% корисних речовин з чайного листя, другий - 30%, а третій - всього лише близько 10%, четверта заварка додає ще 1-3%.


7. Заборона на чай перед їжею

Велику кількість чаю, випитого перед їжею, веде до розрідження слини, їжа починає здаватися позбавленою смаку. Крім того, може тимчасово знизитися засвоєння протеїну травними органами. Пити чай стоїть за 20-30 хвилин до їди.

8. Заборона на чай відразу після їжі

Будь-рясне питво відразу після їжі призводить до значного зниження концентрації шлункового соку, що уповільнює травлення і порушує роботу всіх органів травлення. Чай можна пити через 20-30 хвилин після їжі.


9. Заборона на запивання чаєм ліків

Дубильні речовини, що містяться в чаї, розщеплюючись, утворюють танін, від якого багато ліків дають осад і погано засвоюються. Тому китайці говорять, що чай руйнує ліки.

10. Заборона на вчорашній чай

Чай, що постояв добу, не тільки втрачає вітаміни, але також стає ідеальним живильним середовищем для бактерій. Якщо ж чай не зіпсований, його можна вжити як лікувальний засіб. Промивання очей вчорашнім чаєм допомагає зменшити неприємні відчуття при прояві в білках кровоносних судин і після сліз, а полоскання рота вранці, перед тим як чистити зуби, і після їжі не тільки залишає відчуття свіжості, але й зміцнює зуби.