Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Селянка, що прославила камамбер


Бере, багет і камамбер - перші асоціації, які викликає у багатьох людей Франція. Сьогодні об'єктом нашого матеріалу стане камамбер, чия історія така ж "смачна", як і сам сир.

Існує дуже багато легенд щодо того, як з'явився камамбер. Безперечним фактом є лише те, що батьківщина камамбера - Нормандія. Кажуть все почалася в 1789 році під час Великої Французької Революції, коли змінювався політичний режим і багато "старовіри" були піддані гонінням і навіть смертних страт.

Жан Шарль Бонвуст був одним з тих бунтівників, які відмовлялися приймати режим новий республіки. Він втік з столиці і відправився в Нормандію, місто Камамбер, де його прихистила на свій страх і ризик проста селянка Марі Арель.

Багато в місті знали Марі Арель. На своїй фермі вона виробляла сири. Жан Шарль Бонвуст, спостерігаючи за працьовитістю Марі, у вдячність за її доброту, розкрив їй секрет приготування абсолютно нового сиру твердого зовні і м'якого всередині.


За легендою сир отримав назву "камамбер" завдяки імператору Наполеону III. Кажуть, коли імператор приїхав в Вимутье на відкриття залізниці від Парижа до нормандського узбережжя, Марі і її чоловік піднесли йому зі своїми кошик фірмовими сирами. Імператор нібито запитав у селянки, де роблять такий чудовий сир. Коли Марі сказала, що його виробляють на її батьківщині, в Камамбере, Наполеон III відповів: "Відтепер ми будемо називати його камамбером".

З часом сир полюбився всьому королівському двору, а онук Марі Арель став постійним постачальником камамбера для його імператорської величності.


У 1890 році відбулася ще одна важлива подія. Інженер М. Рідель придумав коробочку для камамбера з найтоншої фанери - саме в такій упаковці ми і можемо бачити сир в наші дні на прилавках магазинів.

Камамбер в цій упаковці краще зберігався, його можна було перевозити на далекі відстані. Таким чином цей сир став потихеньку завойовувати весь світ.


На початку ХХ століття якийсь американський лікар, який рекомендував своїм пацієнтам, що страждають від гастриту, включити в свій щоденний раціон камамбер, вирішив поставити цього сиру пам'ятник в тій селі, де його проводили. Тоді він приїхав в Нормандію і перерив всі архіви. Кажуть, так і стала відома історія селянки Мари Арель.

Завдяки цього лікаря в 1928 році на центральній площі міста відбулося Вимутье урочисте відкриття пам'ятника Марі Арель, а ім'я дівчини стало добре відомо знавцям і любителям сиру.


Більш того, для деяких людей камамбер став справжньою музою. Наприклад, у своїх мемуарах Сальвадор Далі стверджував, що образ знаменитих "Текучих годин" йому прийшов саме в момент вкушання цього сиру.

Сьогодні камамбер знають у всьому світі. Його подають на стіл як закуску, кладуть у багети і бутерброди, запікають під медом і фруктами, їдять з вином. А все завдяки селянці, колись прославила один з кращих у світі сирів!