Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Великодні яйця

Варені яйця у вигляді десерту? Звичайно ж, ні! Це самий справжній, ароматний і смачний кокосовий пудинг, политий розтопленим шоколадом і оформлений знаменитої португальської яєчної пряжею! Великодні яйця – це ідеальний рецепт для Пасхи!

Інгредієнти для приготування пасхальних яєць:

 1. Ванільний екстракт рідкий – 6 – 7 крапель (для шкаралупи)
 2. Вода чиста дистильована – 500 мілілітрів (для шкаралупи)

Пудинг:

 1. Молоко кокосове – 200 мл
 2. Молоко незбиране пастеризоване – 200 мл
 3. Крохмаль кукурудзяний – 2 столові ложки (з гірками)
 4. Цукор – 6 столових ложок

Яєчна пряжа:

 1. Жовток курячий – 8 штук
 2. Цукор – 250 грам
 3. Вода чиста дистильована – 100 мл

Декор:

 1. Драже з чорного шоколаду – 100 грам
 2. Стружка кокосова велика – 50 грам

Інвентар:

 1. Яєчна шкаралупа – 8 - 9 штук
 2. Ножа
 3. Глибока миска – 2 штуки
 4. Миска – 2 штуки
 5. Мірний стакан рідини
 6. Столова ложка
 7. Лоток для яєць
 8. Алюмінієвий противопригарный сотейник
 9. Плита
 10. Обробна дошка
 11. Поліетиленовий пакет
 12. Ножиці
 13. Холодильник
 14. Вилка
 15. Алюмінієва противопригарная каструля
 16. Шумівка
 17. Деко
 18. Пергаментний папір
 19. Велика сковорода
 20. Маленька сковорода
 21. Глибока тарілка
 22. Велике плоске блюдо

Приготування великодніх яєць.

Крок 1: готуємо шкаралупу

яйця і ваніль

В першу чергу треба підготувати шкаралупу від яєць, для цього знадобиться рідкий екстракт.

отвір в яйці

Беремо курячі яйця і за допомогою гострого ножа робимо в кожному невеликий отвір. Переливаємо жовток і білок по окремих мисках, білки використовуємо для приготування будь-яких інших смачних страв, а жовтки залишаємо вони знадобляться пізніше. Шкарлупки ретельно і акуратно промиваємо під холодною проточною водою від залишків яєчного білка і жовтка.

ваніль у воді

Потім у глибоку миску вливаємо 500 мілілітрів чистої дистильованої води і додаємо в неї 6 – 7 крапель рідкого ванільного екстракту.

шкаралупа у воді

Розмішуємо 2 рідини столовою ложкою до однорідності. Акуратно опускаємо в пахучу масу яєчні шкарлупки так, щоб отвори зайшла вода, і вони повністю занурилися в рідину.

шкаралупа у воді

Витримуємо яєчну оболонку в ароматній воді 10 – 15 хвилин, даючи шкаралупі можливість пройнятися запахом ванілі. Після цього так само акуратно дістаємо шкарлупки з води, зливаємо рідину, кладемо назад в лоток, у якому купували яйця, а його в свою чергу перекладаємо в добре провітрюване місце, наприклад, ставимо біля вікна. Для подальшого приготування яєчна шкаралупа повинна бути повністю сухий!


Крок 2: готуємо пудинг

продукти для пудингу

Після того як яєчна шкаралупа повністю висохне, можна приступати до приготування пудингу, для нього нам знадобиться 4 інгредієнта, цукор, кокосове молоко незбиране пастеризоване молоко і кукурудзяний крохмаль.

молоко в сотейнику

Беремо алюмінієвий противопригарный сотейник, ставимо його на плиту, включену на середній рівень, і вливаємо в нього 2 види молока коров'ячого і кокосове.

крохмаль в молоці

Потім, відразу ж, не чекаючи коли 2 змішані рідини закиплять, додаємо в сотейник потрібну кількість кукурудзяного крохмалю і цукру.

рідкий пудинг

Озброюємося столовою ложкою і, не перестаючи помішувати інгредієнти кухонним приладом, доводимо до кипіння.

густий пудинг

Після закипання прикручуємо температуру плити на рівень між малим та середнім. Уварюємо пудинг до згущення.

готовий пудинг

Вийшла білосніжна маса повинна бути схожа на дуже густі вершки, як тільки вона прийме таку текстуру знімаємо сотейник з плити, ставимо його на обробну дошку, покладену на стільницю, і даємо пудингу трохи охолонути.


Крок 3: наповнюємо шкаралупу пудингом

пакет і ножиці

Поки остигає пудинг, беремо поліетиленовий пакет і зрізаємо один з його суцільних решт так, щоб вийшло невеликий отвір.

пудинг в пакеті

Потім наповнюємо пакет теплим пудингом.

пакет з пудингом

Запечатуємо його верхній край.

пудинг в шкаралупі

І видавлюємо білосніжну масу всередину однієї сухої шкаралупи, повністю заповнюючи порожній простір.

шкарлупки з пудингом

Тим же способом наповнюємо всі інші шкарлупки, кладемо їх назад в лоток отвором вгору, закриваємо його і ставимо яйця в холодильник на 4 години.


Крок 4: готуємо яєчну пряжу

яєчна пряжа

Пудинг застигає і це найкращий час для приготування португальської яєчної пряжі. Для початку за допомогою вилки злегка збиваємо до однорідності, попередньо відстрочені яєчні жовтки. Перетворювати їх в піну не варто! Беремо алюмінієву противопригарную каструлю, вливаємо в неї 100 мілілітрів чистої дистильованої води, всипаємо 250 грам цукрового піску і ставимо ємність на плиту, включену на середній рівень. Озброюємося столовою ложкою, і безперервно помішуючи інгредієнти, доводимо рідину до кипіння і повного розчинення цукрових крупинок.

пряжа з яєць

Для приготування яєчної пряжі португальці використовують спеціальний стакан з 4 воронками, якщо такого немає, можна скористатися звичайною чайною ложкою, головне щоб збиті яйця текли тонкою цівкою в киплячий цукровий сироп. Акуратно вливаємо пару ложок збитих жовтків в киплячу масу і проварюємо інгредієнт протягом 2 хвилин, помішуючи виделкою.

яєчна пряжа

Після з допомогою шумівки дістаємо яєчну пряжу з гарячої рідини, перекладаємо її на деко застелений пергаментним папером і розрівнюємо її столовою виделкою, для того щоб пряжа не злиплась. Тим же способом готуємо другу порцію яєчної пряжі. Після того як це прикраса буде повністю готове, ставимо деко біля вікна і охолоджуємо, а також підсушуємо яєчну пряжу.


Крок 5: готуємо інший декор

продукти для декору

Перекладаємо підсохлу яєчну пряжу в окрему глибоку миску, так само для декору нам знадобиться 100 грам чорного шоколадного драже і велика кокосова стружка.

шоколад у сковороді

Тепер беремо 1 велику сковороду, наливаємо в неї звичайну проточну воду так, щоб ємність була заповнена рідиною до половини і ставимо її на плиту, включену на середній рівень. Потім в маленьку сковороду або сотейник кладемо шоколадне драже і після того як вода у великій сковороді закипить встановлюємо на неї невелику ємність з шоколадом. Беремо столову ложку і неперервно помішуючи інгредієнт, доводимо його до рідкої консистенції. Під час плавлення шоколаду будьте обережні і не допускайте попадання води в шоколадну масу! Сковороду з розтопленим шоколадом ставимо на стільницю і даємо можливість ароматною масі трохи охолонути.


Крок 6: чистимо яйця

яйця в руці

Через 4 години дістаємо з холодильника лоток з яйцями і ставимо його на кухонний стіл. Потім акуратно за допомогою пальців видаляємо з застиглого пудингу шкаралупу.

яйце в руці

Робимо це не поспішаючи так щоб не порушити цілісність форми пудингу. У результаті повинно вийти кругле солодке яйце, яке ви можете бачити на картинці. Тим же способом видаляємо шкаралупу з решти яєць і перекладаємо їх у глибоку тарілку.


Крок 7: доводимо десерт до повної готовності

пряжа на тарілці

Залишилося всього кілька штрихів і солодкі великодні яйця будуть готові, беремо велике плоске блюдо і викладаємо на нього рівним шаром яєчну пряжу.

яйця на пряжу

Зверху на неї в довільному художньому порядку кладемо солодкі яйця.

троянди з кокосової стружки

Потім беремо велику кокосову стружку, звертаємо з неї трояндочки і оформляємо ними яєчну пряжу.

шоколад на яйцях

Після за допомогою столової ложки наносимо почергово на кожну солодке яйце візерунок у вигляді хреста.

яйця в шоколаді

Якщо шоколаду залишиться багато, можна просто полити їм яйця так, щоб вийшов красивий довільний візерунок.


Крок 8: подаємо великодні яйця

великодні яйця в шоколаді

Великодні яйця подаються одразу після оформлення до солодкого столу. В доповнення в цей десерт не потребує, але за бажанням ви можете оформити його будь-яким іншим способом, наприклад, зробити навколо солодких яєць троянди з масляного крему, замість яєчної пряжі можна використовувати дрібну кокосову стружку зеленого кольору у вигляді травички або придумати будь-які інші прикраси. Насолоджуватися цією смакотою прийнято під час говіння, після молитви. Доброї Паски!

Приємного апетиту!


Поради:

– Під час приготування пудингу в молоко за бажанням можна додати 1 пакетик ванільного цукру для більш насиченого аромату і щіпку кориці, вона буде відтіняти амбре солодких яєць.

– В поки ще рідкий пудинг можна додати будь-який харчовий барвник для того щоб солодкі яйця вийшли більш яскравими та різнобарвними.

– Шоколад можна розтоплювати в пароварці.