Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати смачні страви
Приготувати смачні страви - це справжня кулінарна наука, а також і мистецтво подачі готової страви, знання правил сервірування та етикету. Коли на столі апетитна їжа, до того ж відповідає всім смаковим пристрастям і запитам, то буде приємно і шлунку, і комфортно всьому тілу.
Ти не просто поглинаєш щось з тарілок, ти насолоджуєшся кожним шматочком, а потім із задоволенням, з гарним настроєм встаєш з-за столу. Смачно приготовлена їжа, крім того, корисна. Вона наповнює енергією і бадьорістю.
Не дарма кажуть "смак життя", підкреслюючи, що ми живемо почуттями, і хороша їжа вносить своєї істотний внесок у загальну картину нашого світовідчуття.

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ
Всі ці ефекти відбуваються, завдяки таланту, вміння та майстерності людини, що володіє знанням, як готувати смачні страви. Крім того, приступаючи до "куховаріння", кухар повинен бути наповнений щирим бажанням і радістю цим займатися.
Принцип гарного і смачного приготування будь-якого страви починається з чистоти кухні, кухонного посуду та контролю якості вихідної сировини. Безсумнівно, всі продукти повинні бути свіжими, перевіряйте їх терміни зберігання, не довіряючи тільки власним очам і носі. Також повинні бути "під рукою" всі необхідні пристосування і потрібна начиння, щоб працювати було легко і зручно.
Навіть якщо немає необхідного досвіду і знань, треба чітко уявляти кінцевий результат, що ж повинно вийти "на виході", це буде свого роду дороговказом, орієнтиром, що ж можна додавати в блюдо, а від чого відмовитися, ніж замінити, якщо відсутній потрібний інгредієнт.
І не забувати пробувати те, що готуєш, перш ніж запропонувати іншим!
РЕКОМЕНДАЦІЇ
На що звернути особливу увагу, коли сподіваєшся приготувати смачну страву? Кожна група, будь то їжа холодна або гаряча їжа м'ясна, рибна або овочева, різні її групи - супи, салати, закуски, соуси, випічка, десерти, солодощі, напої, запіканки, гарніри, печеня, і багато іншого, нескінченне розмаїття національних кухонь має свої особливості і тонкощі. Щоб не потонути в цьому "морі" інформації і бути в змозі впоратися з практично будь-якій кулінарній завданням, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій.
1. Дотримуватися певної, напрацьованої рецептурою, дотримуючись зазначену в рецепті послідовність закладки продуктів і час їх приготування, особливо, якщо займаєшся давно відомим стравою. Таким чином, є гарантія, що всі складові будуть однаково провареними і не буде сирих інгредієнтів на фініші. Звичайно, будуть неминучі відхилення та експериментальні знахідки, все це запам'ятовувати і використовувати, набираючись досвіду.
2. Правильно нарізати всі продукти, особливо овочі. Крім краси, форма нарізки впливає і на кінцевий смак і вигляд страви. Наприклад, цибулю нарізану тонкими кільцями, повністю віддає себе, немов розчиняючись при варінні. Нарізану ж кубиками, цибулю зберігає свою форму і при термічній обробці.
3. Часто готове блюдо має настоятися, особливо це стосується салатів, випічки, що вимагають іноді до 12 годин, щоб "дійти". Деяким же гарячих страв достатньо 10-15 хвилин постояти на плиті після вимкнення вогню. А ось всі закуски з сухариками треба відразу ж нести до столу.
4. Якщо ж блюдо посипається тертим сиром безпосередньо в порційній тарілці, то і подавати його треба негайно, максимально гарячим, щоб сир трохи розплавився.
5. Якщо в складі є часник, то він дрібно нарізається, додається в гаряче блюдо, все швидко перемішується, закривається кришкою і вогонь вимикається, що дозволяє повністю зберегти часниковий аромат
6. Самі ніжні котлети виходить, якщо ріпчасту цибулю натерти на дрібної теркою, перетворюючи його в густу кашку з великою кількістю цибульного соку, тоді фарш буде абсолютно однорідним і соковитим.
7. Починайте освоювати кухарські секрети з найпростіших страв - зварити яйце або макарони, підсмажити яєчню приготувати омлет, поступово переходячи до складних багатокомпонентних шедеврів.
ПОРАДА
Якщо збираєтеся готувати якусь страву власноруч в перший раз, то зробіть максимально невелику порцію, "на пробу". Якщо навіть щось не вийде, то продуктів буде зіпсовано мінімальна кількість.
ПРИМІТКА
Уважно ставитеся до незнайомих спецій і прянощів. Перевірте їх смакову сполучуваність з складовими страви. Присипте зовсім трохи і спробуйте, як це відбивається на смаку, в крайньому випадку, краще відмовитися від добавки, викликає сумнів.