Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як виглядав бенкет в стародавньому Римі?
Будь-яке свято сьогодні - спосіб не тільки привітати винуватців свята, але і поспілкуватися за столом або просто налагодити відносини. Якими ж були застілля в стародавньому Римі?


У римському будинку бенкет відбувався в задній частині приміщення і найчастіше примикав до саду. Стіл знаходився в середині їдальні. Гостям подавали важкі кам'яні ложки, іменовані триклиниями. Місця в такому приміщенні було небагато, тому всі гості тіснилися і миттєво ставали мокрими від спеки. В обов'язки господаря входило нагодувати кожного гостя досхочу і вчасно замінити мокру накидку.

Розташування лежаків також було невипадковим. Так, на сидіннях праворуч розташовувалися високопоставлені чини, а ліворуч - «люди»попроще". Жінок на гостини не пускали - в іншому випадку, їх розсаджували на місцях для випадкових гостей. Гостей обслуговували раби, посуд була зроблена з золота і срібла.

Торжество в стародавньому Римі зазвичай складалося з трьох частин. Воно починалося з кількох закусок, щільної трапези і десерту. На перше подавали яйця, капусту, рибу, устриці і різні салати, збуджують апетит. Все це запивалось червоним вином у немеряных кількостях.