Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як готувати овочі для дієтичних страв?
Овочі включають практично всі дієти. Вони мають низьку калорійність і в теж час служать джерелом вітамінів, вуглеводів, мінеральних речовин. Для того, щоб низькокалорійні дієти давали відчуття насичення, в них обов'язково включають овочі. Але максимальна користь від овочів буде тільки в тому випадку, якщо вони приготовані правильно. Як це зробити?
При будь-якій кулінарній обробці змінюється хімічний склад овочів. Під час відварювання у воді втрачаються деякі вітаміни, вони переходять з овочів у відвар і поживна цінність приготованої страви помітно знижується. Втрати вітамінів та інших корисних речовин можна зменшити, якщо слідувати нескладним правилам приготування.


Після того, як овочі почищені і нарізані, їх потрібно відразу ж готувати. Довге перебування на повітрі призводить до руйнування вітаміну С, погіршує розварювання овочів. У всіх дієтах використовуються овочі відварені або припущені на пару. Перевага віддається приготування на пару, при такому способі теплової обробки зберігається смак і аромат овочів, а втрата корисних речовин зводиться до мінімуму. Якщо овочі відварюють, то закладати їх потрібно в киплячу воду і варити під кришкою. Після закипання вогонь роблять невеликим і варять овочі при слабкому кипінні. Але і в цьому правилі є винятки. Це овочі зеленого кольору - шпинат, брюссельська капуста, брокколі та інші. Їх потрібно варити у великій кількості води при сильному кипінні - так зберігається колір і овочі готуються дуже швидко.


Припускати овочі краще в неглибокому посуді і теж під кришкою. Готувати їх можна в молоці, бульйоні або воді, наливати рідини потрібно на третину об'єму каструлі. Овочі, в яких багато власного соку, припускають у власному соку.


В деяких дієтах допускається обсмажування овочів на топленому або рослинному маслі. Овочі або вироби з них панируются в борошні щоб скоринка не була грубою. Після обсмажування овочі залишаються на сковорідці, її накривають кришкою і на самому малому вогні прогрівають п'ять хвилин.


Овочі для дієтичного харчування можна запікати. Перед запіканням їх відварюють, припускають або тушкують і після цього запікають з соусом, змащують яйцем, сметаною. Запікати потрібно хвилин 10 - 15 при високій температурі. При такому приготуванні овочі не втратять соковитість.


Щоб раціон був різноманітним, рекомендується (якщо немає протипоказань) замінювати одні овочі іншими і змінювати способи приготування. Солі треба використовувати якомога менше.