Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно варити рибу?
Для успішного приготування вареної риби потрібно знати деякі кулінарні хитрощі. Поради від відомих кулінарів допоможуть зробити блюдо корисним і смачним, і не виключено, що і ви, і ваші домашні змінять ставлення до відварної риби - не секрет, що її люблять, вважають позбавленою смаку і готують вкрай рідко.
Основна причина, по якій багато хто не люблять відварну рибу - специфічний сильний рибний запах. Рибу з сильним запахом - пікшу, камбалу, тріску, товстолобика, коропа потрібно готувати особливим чином - з додаванням у воду огіркового розсолу. Він не тільки послабить неприємний рибний запах, але і пом'якшує смак риби. Крім розсолу можна додавати у воду різні прянощі, підходящі для приготування риби, а так само цибулю, перець, лавровий лист. Якщо у риби ніжний запах, то додавати в бульйон потрібно тільки цибулю і біле коріння. З камбали обов'язково видаляють шкіру з темної сторони, саме у неї дуже сильний запах. Якщо риба сильно пахне тванню, її можна на кілька годин покласти в солону воду або воду з додаванням оцту. Неприємний запах зникне. Для нейтралізації запаху і додання більш ніжного і приємного смаку рекомендується у воду, в якій вариться риба, додати половину склянки молока.


Найбільш корисною і смачною вважається риба, приготовлена на пару або відварена у невеликій кількості води. До того ж, такий вид приготування не вимагає додаткових інгредієнтів і абсолютно видатковий у фінансовому відношенні. Якщо риба відварюється цілком, тушкою, то її опускають у холодну воду, щоб не лопнула шкіра і риба в процесі приготування залишалася цілою. Якщо риба нарізана шматочками, то потрібно закладати в гарячу воду, так шматочки не розваряться. Рибну дрібниця кидають у киплячу воду. Під час приготування рідина не повинна сильно кипіти, риба готується на невеликому вогні. Щоб риба вийшла більш смачною, додайте у воду приправи, спеції, можна додати майонез. На основі рибного бульйону потім можна приготувати смачний соус, але в цьому випадку в бульйоні має бути мінімум солі. Варити рибу потрібно у невеликій кількості води, вона повинна тільки прикривати шматки риби. Готову рибу аби вона залишалася соковитою тримають в гарячому бульйоні.