Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як визначити проби цукру в сиропі?
При приготуванні цукрового сиропу будинку, визначаючи ступінь його готовності, потрібно судити за смаком сиропу, а також керуватися зовнішнім виглядом. Сироп, приготований з цукру, має кілька ступенів загущення, які можна визначити пробами - це товста і тонка нитка, слабкий кулька, середній кулька, твердий кулька, карамель і паленка.


Товста і тонка нитка - проба сиропу з цукру уварюється приблизно близько 25 -35 хвилин. Потім треба трохи остиглий сироп нанести на пальці, потім з'єднати пальці і роз'єднати, якщо будуть тягнутися товсті або тонкі нитки, сироп готовий.

Слабкий кулька - проба сиропу з цукру, який вариться тривалий час. Для того щоб перевірити готовність треба ложку опустити в холодну воду, потім зачерпнути трохи сиропу і потім швидко опустити ложку в крижану воду. При цьому проба сиропу повинна згорнутися в невеликій дуже м'який згусток.

Середній кулька - проба цукрового сиропу, який у крижаній воді утворює кульку м'якою і пружною консистенції.

Твердий кулька - проба сиропу з цукру при зануренні у воду утворює твердий кулька.

Карамель - проба сиропу з цукру, яка при зануренні в холодну воду перетворюється в хрустку масу.

Паленка - це тривалий процес нагрівання цукрового сиропу, в результаті чого вже починається печіння цукру. Паленку часто використовують для колера, так як вона може давати колір від темно-жовтого до коричневого кольору.