Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
У цієї екзотичної рослини сімейства страстоцвітних дуже красиві квіти, а плоди навпаки, мають дуже непривабливий вигляд. Нагадують вони зморщену картоплю, але саме зморшкуватість шкірки і говорить про те, що плід повністю дозрів.
Пейшен росте на Гаваях, в Південній і Центральній Америці, в Новій Зеландії і в деяких країнах африканського континенту. Відомо близько чотирьохсот видів пейшена, і далеко не всі вони їстівні. В Європу завозиться найчастіше три види пейшена. В залежності від виду, до якого належить рослина, плоди можуть бути круглими або овальними, мати різну по товщині і за кольором шкірку. Є плоди з жовтою, фіолетовою, пурпурного або темно - коричневою шкіркою, з м'якої або щільної гладкою шкіркою в незрілому вигляді, у міру дозрівання плоду шкірка стає зморшкуватою.


Смак у пейшена набагато привабливіше, ніж зовнішній вигляд. Свіжий, солодкий, з приємною кислинкою і незвичайним тропічним ароматом. Найсолодші плоди мають майже чорне забарвлення і зморщену шкірку.


Тропічний фрукт багатий на вітамін С, має здатність знижувати артеріальний тиск і покращує сон. У кулінарії використовують для приготування фруктових десертів, додають у вазочки з морозивом. Пейшен може бути і самостійним фруктовим десертом. Чистити його не потрібно, пейшен розрізають на дві половинки і виймають м'якоть ложечкою.


З пейшеном можна готувати фруктові салати і додавати в йогурт. Ось один з рецептів - йогурт з пейшеном. 500 мл натурального йогурту, м'якоть двох пейшенов, цукор і фруктовий сироп за смаком. Йогурт перелити в марлевий мішечок, покласти в сито, щоб стекла сироватка. До загустевшему йогурту додати м'якоть фруктів, цукор, сироп. Добре перемішати, розкласти по формах і поставити на кілька годин у холодильник.