Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як користуватися прянощами?
Від правильного підбору спецій і прянощів багато в чому залежить успіх приготованого блюда. Прянощі допомагають розкрити і проявити смак самих звичайних продуктів, зробити їжу більш апетитною, ароматною.
Вибір зараз величезний, поряд із звичними, традиційними прянощами, стали доступні і прянощі - екзоти - куркума, шафран, бадьян. Звичайно ж кожен сам вирішує якими користуватися прянощами, а від яких відмовитися. Тут все залежить від особистих смакових пристрастей, стану здоров'я. Класичний набір - перець всіх видів і кольорів, гвоздика, кориця, імбир і лавровий лист. Але навіть з цієї класикою кулінарного мистецтва треба вміти поводитися, щоб не зіпсувати те, що старанно готували. А що стосується нових ароматів і смаків - тут перший час, поки не познайомитеся ближче з новою приправою, потрібно діяти дуже обережно.


Спробувавши гарячу їжу ніколи не поспішайте додавати сіль або пряні трави та спеції. Смак такої їжі дуже оманливий, і те, що в гарячому вигляді вам здалося недосоленим і позбавленим смаку, свій справжній смак проявить тільки трохи охолонувши. Остудіть вміст ложки знімайте пробу. Якщо чогось не вистачає, додавайте.


За правилами кулінарного мистецтва вважається, що жодна пряність не має у страві домінувати, а лише доповнювати іншу. Кращого смаку можна досягти тільки гармонійним поєднанням декількох пряних рослин. Але слідувати цьому правилу без відступів не варто, зрештою, у кожного свої смаки, на них і треба орієнтуватися в першу чергу.


Якщо ви використовуєте нову пряність, особливо складну за складом, додавати її потрібно по-трохи. Наприклад, кайенский перець рідко продають у чистому вигляді, у своєму складі він має безліч компонентів - мелений перець з додаванням часнику, гвоздики, материнки, кмину, порошку цибулі, червоного і запашного перцю. Така пряність при надмірному або невмілому використанні запросто перетворить кулінарний шедевр у гримучу суміш.


Прянощі в подрібненому вигляді довго не зберігаються. Вже через кілька тижнів вони частково втрачають свої якості, навіть якщо дотримувалися умови зберігання. Не варто купувати фасовані прянощі, якщо затерта дата виготовлення і не можна встановити скільки товар пролежав в магазині.