Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Яка різновид рибної ікри краще і корисніше?
Не знайдеться такої людини, яка не любила б ікру. Хтось любить червону ікру, а хто-то чорне, а для когось і більш дешева ікра є найкращою. А яка ж ікра є найбільш корисною?


Існує думка, що чорна ікра набагато корисніше, ніж червона, але це омана. За своїм складом вони практично однакові, а ті невеликі відмінності, які в них є, не відіграють значної ролі для нашого організму. Різниця в ціні пояснюється лише тим, що осетрових риб значно менше ніж лососевих.

Дуже часте твердження про те, що дешева ікра набагато гірше дорогою теж не зовсім вірно. Просто ця ікра виглядає менш привабливо. Ікра, що видобувається з судака, минтая, тріски, сазана, щуки, окуня і всіх карасевых риб не менш корисна, ніж дорожча червона і чорна. Ікра креветок, кальмарів, оселедця і вобли також незаслужено обійдено увагою, адже вони містять у собі практично той же склад корисних речовин. А ось білкова ікра - лише подобу натуральної. Поживних властивостей в ній дуже мало, але і шкоди від неї немає, тому ті, хто її любить, можуть, є її абсолютно спокійно.

Зерниста або паюсна? Ця ікра відрізняється тільки способом обробки. У зернистої ікри практично немає рідини. Її пастеризують і тому закрита вона зберігається дуже довго, але варто її відкрити і термін зберігання зменшується до 1-2 днів.

В паюсній ікрі присутня рідина. Ця рідина дуже корисна, так як містить біологічно активні речовини. Термін зберігання паюсної ікри значно довше, ніж зернистою. Найкращою паюсної ікрою вважається севрюжья.