Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим цікаві гриби енок?
Гриби енок або єнокітаке - це тонкі і довгі гриби білого кольору, які широко поширені в азіатській кулінарії. У природних умовах єнокі можна зустріти ростуть на пнях, капелюшки грибів, які ростуть в диких умовах, мають оранжево-коричневий колір. Ті гриби, які спеціально вирощуються людиною, мають білосніжною капелюшком.

Гриби енок можуть похвалитися хрусткою м'якоттю з сильно вираженим запахом грибів. Найчастіше єнокі використовують для салатів, як нового поживного компонента. До речі, гриби енок не потребують попередньої теплової обробки, їх можна їсти навіть сирими. В азіатській кулінарії єнокі використовуються при приготуванні супу, для гарячого блюда або барбекю. В барбекю єнокі сусідять разом з птицею і рибою.

Якщо порівнювати процес приготування єнокі з іншими грибами, то вони готуються набагато простіше. У грибів єнокі спочатку потрібно відрізати їх губчаста основу, після чого промити в холодній воді і після цього вже додавати в блюдо. Якщо ви збираєтеся варити гриби енок, то слід знати, що їм потрібно зовсім небагато часу для варіння, тому є ризик їх перетравити. Для зберігання єнокі слід запакувати у закритий пакет і зберігати в холодильнику, правда всього близько тижня.