Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим корисні горіхи ліщини?
Споконвічно ліщина виростала на Кавказі і в Малій Азії. Ще з давніх часів люди оцінили смакові і корисні якості плодів ліщини, тому не дивно, що ліщину незабаром почали вирощувати спеціально, окультурювати дерево. До речі, фундук - це не що інше, як окультурена ліщина, яка росте зараз в Америці, Європі та Азії.


Єдино відмінність між фундуком та ліщиною в тому, що у фундука шкарлупка горіха буде тонший, ніж у ліщини, і у фундуку міститься більше калорій, але на смак він ніжніше, ніж ліщина. Однак, плоди ліщини багаті на поживні речовини, зокрема фолієву кислоту і вітамін Е. Для того, щоб заповнити добову норму свого організму в білку досить з'їсти сто десять грам ліщини.

У разі авітамінозу немає нічого краще, ніж змішати ліщину з медом. До речі, з історії відомо, що ліщина так високо шанували як горіхів, відновлюють сили, що її навіть спеціально використовували в раціоні для римських легіонерів. Зараз, звичайно, ліщина широко не використовується, тому що є її окультурений варіант - фундук, зате його теж цілком можна використовувати в якості ліщини - користь від фундука приблизно така ж.