Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де у кулінарії застосовується цибуля порей?
Цибуля порей це переважно рослина культурних садів, і в дикому вигляді його рідко зустрінеш. Батьківщиною цього лука вважається Середземномор'ї. Примітно, але про корисні властивості цибулі порею було відомо ще з давніх часів, зокрема, цей лук вельми охоче вирощували і використовували греки, римляни і єгиптяни. Його популярність була настільки великий, що нерідко під цибуля порей відводилися великі сади.


У цибулі порею свіжий смак, який може надати будь-якої страви пікантну і приємну на смак гостроту. Для приготування їжі використовуються циліндричні цибулини цибулі порею і молоденькі листочки рослини. Якщо рослина починає дозрівати, то його листя стають більш жорсткими і гіркими, їх неможливо вживати в їжу. Коли цибуля порей «старий», то у нього можна їсти тільки цибулину і пофарбовані у світлий колір частини пагонів.

Як і традиційний, ріпчаста цибуля, цибуля порей охоче використовують при приготуванні салатів, страв з м'яса і риби. Цибуля порей модно їсти як у свіжому вигляді, так і відварити або протушкувати. Звичайно, найчастіше порей використовують як приправу, а не як основне блюдо. Однак, наприклад національний суп шотландців Cock-a-leekie soup не може бути виготовлений без цибулі порею. До речі, цибуля порей підходить для раціону під час дієти, він допомагає активізації обміну речовин.