Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Скільки часу потрібно відварити макарони та спагеті?
Борошняні вироби у вигляді макаронів і спагетті займають значну частину в нашому раціоні харчування, а в окремих країнах, наприклад в Італії спагетті є національним блюдом, яке вживається у всіх видах і обов'язково входить в меню будь-якого ресторанчика і великого ресторану.


Спагеті і макарони є дуже поживним і корисним продуктом, але тільки в тому випадку, якщо вони виготовлені з борошна пшениці твердих сортів. У випадку ж застосування для виготовлення макаронів і спагетті борошна хлібопекарських сортів, ні про яку цінність і корисність говорити не доводиться. До слова сказати, в Італії виготовлення спагеті і макарони з хлібопекарських сортів борошна переслідується в кримінальному порядку. Як і для будь-якого продукту, для спагетті і макаронів потрібні свої умови приготування.

Макарони
Макарони опускаються в підсолену киплячу воду і варяться протягом часу від 7 до 15 хвилин. Точний час, необхідне для приготування макаронів завжди наноситься на упаковку. Після того, як макарони зварені, вони відкидаються на друшляк, який потім ставиться в каструлю для того, щоб стекла зайва вода. Після цього макарони готові і їх можна подавати як гарнір або як самостійне блюдо з різними добавками.

Загальноприйнятим є правило, що макарони потрібно не доварювати порядку 2 - 3 хвилин, в такому випадку вони будуть не такими калорійними. Під час варіння макаронів рекомендується додавання у воду ложки рослинної олії - тоді макарони не будуть злипатися. Відварювання макаронів відбувається в каструлі з великою кількістю підсоленої води, з розрахунку 1 столова ложка на 1 літр. Відварювання макаронів відбувається у відкритій каструлі без кришки. Якщо ви трохи запізнилися і макарони виявилися перевареними, то рекомендується промити їх прямо в друшляку холодною кип'яченою водою. Якщо подальше використання варених макаронів передбачає складного приготування страви, яке буде піддаватися тепловій обробці, то макарони рекомендується недоваривать на час такої обробки.

Спагетті
Спагетті викладаються в киплячу підсолену воду, через три хвилини помішуються, ще через 10 хвилин потрібно спробувати спагетті на смак і, якщо вони готові - їх можна відкидати на друшляк. Варіння спагетті найкраще робити у великій каструлі з кількістю води приблизно дві третини каструлі. При завантаженні у киплячу воду спагетті викладаються віялом, приблизно через хвилину їх проминают ложкою або виделкою для їх повного занурення у воду. При варінні рекомендується додавання у воду однієї столової ложки рослинної олії - тоді спагетті не злипнуться.