Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чого ми не знаємо про харчові добавки?

Своїх ворогів потрібно знати в обличчя! А чому ворогів? - запитаєте Ви. Відповідь шукайте у статті про популярні сьогодні харчових добавках.
На перший погляд, призначення харчових добавок саме що ні є благородна. Вони і аромат продуктів покращують, і уповільнюють їх псування, і навіть підвищують поживну цінність. Якщо консервація, там обов'язково сорбінова кислота, якщо нітрит натрію, значить, ковбаску в магазині купили. Розглянемо основні види харчових добавок.

Бензойну кислоту і бензоаты додають практично в кожен консервований продукт в пластмасовій тарі. Представляє величезну небезпеку для алергетиків (саліцилова кислота) і людей, що страждають бронхіальною астмою.

Консерванти. Перешкоджають розвитку цвілі, збільшують термін придатності продуктів. На жаль, багато з них є канцерогенами, здатними викликати рак і серйозні порушення здоров'я.

Нітрит натрію додають не тільки в ковбасу, але і копченості. Він не тільки покращує колір продукту, але і захищає його від спір ботулізму. Втім, підвищена концентрація нітриту натрію (більше 0,005%) небезпечна для здоров'я. Саме тому при купівлі неякісної продукції після з'їденого бутерброда з ковбасою у багатьох із нас спостерігаються розлади шлунка, нудота та інші ознаки отруєння.

Дифеніл і ортофенол, ніби тонкий шар воску, фрукти захищають від псування. Так що ретельно мийте яблука і ніколи не їжте їх з шкіркою!

Ми перерахували основні харчові добавки. Небезпечні чи корисні вони? Звичайно, небезпечні! З іншого боку, 95% продукції на ринку містять у собі харчові добавки. Якщо б ми нічого не купували, то померли б голодною смертю вже через тиждень. Так що діватися нікуди, друзі!<!--google-bottom--><!--/google-bottom-->