Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Домашнє вино » Медовуха по домашньому

Медовуха по домашньому

Славна російська традиція, із століття в століття пити медовуху на свята. Рецепти медовухи передавалися у спадок від батька до сина. Але з часом, крокуючи в ногу з прогресом, справжній рецепт медовухи був загублений. І сьогодні до загального задоволення хочу представити вам стародавній рецепт приготування цього славного напою – Медовуха по домашньому.

Інгредієнти для приготування медовухи по домашньому:

 1. Мед (будь-який сорт без гірчинки) – 800 г
 2. Шишки хмелю – 3 столові ложки
 3. Дріжджі Саф – Левюр для напоїв – 1,5 чайні ложки
 4. Концентрат цикорію (розчинний) – 2 -3 столові ложки
 5. Концентрат квасного сусла (розчинний) – 1 склянку
 6. Скоринки апельсина сушені мелені – 2 столові ложки
 7. Коріандр мелений – 1,5 ложки
 8. Вода чиста дистильована – 6 літрів

Інвентар:

 1. Каструля неіржавіюча сталь, емальована на 8 літрів – 2 штуки
 2. Сито
 3. Банку трьох літрова – 2 штуки
 4. Банку пол літрова
 5. Крапельниця системна або силіконова харчова трубка – 2 штуки
 6. Пластикова пляшка з кришкою на 1 літр – 6 штук
 7. Ложка столова
 8. Плита
 9. Чашка
 10. Ополоник
 11. Друшляк
 12. Пластилін
 13. Ножа

Приготування медовухи по домашньому.

Крок 1: змішуємо мед і воду

мед в половнике

Беремо більшу 8 літрову емальовану каструлю. Від загальної кількості меду відокремлюємо 6 столових ложок і кладемо в окрему тарілку, вони нам знадобляться через кілька днів. Наливаємо в каструлю 3 літри чистої дистильованої води і додаємо в неї мед за допомогою ополоника, так щоб не однієї краплі дорогоцінної рідини не пропало даром.

мед з водою

Ретельно розмішуємо воду і мед до однорідної маси, так що б всі шматочки меду розчинилися у воді.

киплячі мед і вода

Включаємо плиту на сильний рівень і ставимо на каструлю з водою і медом. Коли вони закиплять і мед розчиниться у воді, розмішуючи вміст каструлі ополоником, доливаємо в неї ще 3 літри залишилася чистої дистильованої води. Прикручуємо плиту на середній рівень і продовжуємо кип'ятити мед з водою. На поверхні з'являється світла пінка – накип. Знімаємо її друшляком, в медовусі вона не потрібна.


Крок 2: додаємо хміль

хміль в каструлі

Через 15 хвилин після закипання води, змішаної з медом додаємо 3 столові ложки шишок хмелю. Половниками вмішуємо хміль у масу з меду і води.

сорт хмелю

Для медовухи хміль купуємо звичайний, його можна придбати в аптеці.

пінка на каструлі

Як тільки хміль намокне, на поверхні знову з'явиться пінка. Періодично вона буде, з'являється на поверхні підготовлюваного солоду, не забувайте, збираємо її друшляком. Даємо меду, хмелю і води прокипіти разом протягом 1 години. Плита під час варіння інгредієнтів, повинна завжди, знаходиться на середньому рівні нагрівання.


Крок 3: варимо сусло

цикорій

За 20 хвилин до закінчення годинний варіння, додаємо розчинний концентрат цикорію. Він додасть гарний відтінок і додасть свою родзинку в гру ароматів. Не забуваємо про те, що концентрований рідкий цикорій на смак дуже гіркий, тому додаємо його не багато 2 – 3 ложки буде цілком достатньо.

Квасовое сусло

Потім додаємо концентрат квасного сусла. Він дасть гарний відтінок нашого напою і цікавий квасний присмак. Під час варіння з каструлі може википіти півлітра рідини, тому якщо википить трохи більше, додайте води. До кінця варіння повинно вийти 5 – 5, 5 літрів сусла. За квасним суслом в хід йдуть сушені мелені скоринки апельсина. Їх додаємо як фруктове доповнення до аромату.

коріандр

За 5 хвилин до закінчення варіння до всіх інгредієнтів додаємо 1. 5 – 2 ложки меленого коріандру. Ретельно перемішуємо масу половниками. По закінченню варіння сусла відставляємо каструлю з плити. Тут зауважу, що тепер до сусла не можна торкатися не стерильними предметами або брудними руками. Тому в процесі всіх приготувань на плиті повинен стояти чайник з окропом, їм ми будемо стерилізувати весь інвентар, який будемо використовувати. На включену плиту ставимо чайник з водою і доводимо його до кипіння, у міру потреби будемо додавати в нього воду і кип'ятити його знову.


Крок  4: підготовка звареного сусла до бродіння

сито

Беремо чисту каструлю з ситечком і проціджуємо у неї гарячу рідину з меду, чистої води, квасного сусла і меленого коріандру з апельсиновими корочками. На поверхні ситечка залишаться шматочки меленого коріандру, хмелю і апельсина, вони нам більше не потрібні, їх можна викинути. Каструлю, в якій варилося сусло, промиваємо під проточною водою і зливаємо в неї проціджене, чисте сусло, майже готове до початку бродіння. Включаємо плиту на середній рівень, ставимо на каструлю з усією масою і доводимо до кипіння. Не забуваємо при цьому періодично перемішувати сусло половниками. Коли воно закипить, вимикаємо плиту і відставляємо каструлю.

стакан з суслом

Беремо велику склянку і ополоник стерилізуємо їх в окропі, який ми з вами заздалегідь підготували у чайнику. Від загальної маси сусла половниками відокремлюємо невелику частину і переливаємо її в стерилізований склянку. Триста мілілітрів сусла в склянці буде цілком достатньо. Даємо йому охолонути до 30 градусів.

остигає каструля

А тим часом для того, що б сусло, яке знаходиться в каструлі, швидше охололо, наберемо у ванну холодної проточної води і поставимо в неї каструлю з суслом. Підготуємо банки для бродіння, візьмемо дві трилітрові банки і простерилизуем їх.

дріжджі

Настав час повернутися до нашого склянці. Знаходиться в ньому рідина вже охолола. Беремо чайну ложку і стерилізуємо її окропом.

столова ложка з дрожжями

Відкриваємо пакетик з дріжджами Саф – Левюр і додаємо 1,5 – 2 чайні ложки дріжджів в сусло, яке знаходиться в склянці. Не розмішуємо.

бродіння дріжджів

Приблизно через 15 хвилин дріжджі в склянці почнуть бродити. Тепер їх можна перемішати. Але не забувайте, робити це треба тільки стерилізованої ложкою.

дріжджі в суслі

Сусло в каструлі охололо до 25 -30 градусів. Беремо склянку з дріжджами і вливаємо його вміст в каструлю з остившім суслом.

розмішуємо дріжджі в суслі

Ретельно розмішуємо всю масу стерилізованим половниками.


Крок 5: фільтруємо сусло

кришки з трубочками

Остигле сусло ще раз ретельно перемішуємо стилізованим ополоником. Беремо дві звичайні пластмасові кришки, робимо в середині кришок, круглий отвір за допомогою ножа і вставляємо в них трубочки від крапельниць. Можна одну крапельницю розрізати навпіл. Виходять трубочки приблизно 40 сантиметрів. Навколо трубочок залишаться щілини, їх можна замазати пластиліном. Готові кришки з трубочками стерилізуємо в окропі.

банки з суслом

Беремо 2 трилітрові стерилізовані банки і наливаємо в них остигле до 25 – 30 градусів сусло з дріжджами, допомагаючи собі стерилізованим половниками. Трьох літрова банка повинна бути наповнена суслом трохи більше половини. Обов'язково повинна залишитися повітряна пробка, для того щоб сусло змогло перебродити.

банки з фільтром для сусла

Закриті банки з суслом ставимо в прохолодне місце для подальшого бродіння. Температура в такому місці, має бути не більше 20 – 21 градуса тепла. Беремо пів літрову банку, стерилізуємо її і наповнюємо до половини, чистої стерилізованої водою. Беремо пластмасову кришку, робимо в ній 5 – 6 отворів за допомогою ножа, стерилізуємо і одягаємо на півлітрову банку. Кінці трубок, прикріплених до трилітровим банкам, опускаємо в отвори на кришці, прикріпленою до півлітровій банці з водою.

піна в банках

Через п'ять годин сусло почне пінитися і бродити. Таке бродіння називається «тихе бродіння». Поряд з банками ставимо термометр. Для того, щоб стежити за температурою бродіння.

піна з плямами

Через добу перевіряємо сусло і температуру. Сусло булькає і піниться, а температура не повинна бути більше 20 -23 градусів. Якщо на поверхні піни з'явилися темні брудні плями. Беремо стерильну столову ложку, акуратно відкриваємо бутель і прибираємо їх. Головне зробити це швидко. Всі плями ви не знімете, але це і не обов'язково. У будь-якому випадку залишки плям осядуть на стінках банки.

сусло в банку

Минуло два дні, піна в майже готової медовухи осіла, а на дні банок з'явився їли помітний осад.

бродіння медовухи

Булькати наша медовуха стала менше і рідше. Настав час зливати наш напій.


Крок 6: розливаємо домашню медовуху для зберігання

пластмасові пляшки

Дуже складний і кропіткий процес. Заздалегідь підготуємо тару для розливу медовухи. Беремо пластмасові пляшки з кришками, стерилізуємо їх гарячою водою. Температура води повинна бути приблизно 75 градусів, для того щоб пляшки не деформувалися, під час і після стерилізації, залишаємо їх закритими.

стирильний трубка крапельниці

Беремо трубку від другої крапельниці і ошпарюємо її гарячою водою з чайника. Трубка для переливу медовухи повинна бути не менше 1 метра.

мед

Для того щоб була медовуха з газами її треба карбонизировать. Робиться це легко і просто. Беремо 5 столових ложок меду, які ми з вами попередньо відклали і укладаємо в невелику каструлю.

вода з медом

Додаємо до меду пол склянки чистої дистильованої води. Включаємо плиту на середній рівень і ставимо на каструлю з медом і водою. Доводимо всю масу до кипіння. Даємо охолонути і в рівній кількості розливаємо по всьому пластмасових пляшках, які ми з вами раніше підготували.

банку з медовухою

Банку з медовухою, ставимо на високу полицю. Один кінець метрової трубки від капельниці опускаємо в банку, другий кінець опускаємо в пластмасову пляшку з медом, розмішаним в кип'яченій воді.

пляшка з медовухою

При переливанні медовухи, пластмасова пляшка повинна стояти на 50 -70 сантиметрів нижче банки з медовухою. Таким способом переливаємо всю медовуху по всій підготовленої нами тарі. Стежимо, щоб у трубку не затягнувся осад. Тому банку до кінця не доливаємо, залишаємо залишок і зливаємо, він нам не потрібен.

медовуха у пляшці

Медовуху в пластмасову пляшку не доливаємо 5 сантиметрів, стискаємо її і щільно закриваємо кришкою. Потім перевертаємо кожну наповнену медовухою пляшку і трясемо, для того щоб кип'ячена вода з медом розійшлися по всій медовухи.

пляшка з медовухою

Через 20 хвилин пляшка випрямиться і стане рівною. Готову медовуху виносимо в прохолодне місце і зберігати при температурі +4, приблизно 2 тижні.

медовуха зі склянкою

Настав час пробувати! Акуратно беремо пляшку з готової медовухою. Намагаємося її не струшувати, внизу утворився невеликий осад. Відкриваємо акуратно, є ризик що пробка може вилетіти з шампанського. Готову медовуху наливаємо у склянку. У закритому стані медовуха зберігається кілька місяців.


Крок 7: подаємо медовуху по домашньому

медовуха по домашньому

Медовуха по домашньому на смак нагадує якісно приготоване пиво. Подається вона разом з солененькими горішкам, в'яленою рибкою і чіпсами. Медовухою по домашньому чудово п'ється з м'ясними та рибними стравами. Головне не пийте багато, хоча градуси в цьому напої не великі за все від 12 до 16, але велика кількість смачної медовухи п'янить досить швидко.

Приємного апетиту!


Поради:

− Бурхливе бродіння домашньої медовухи відбувається протягом тижня. Якщо ви хочете більшої міцності для вашої медовухи, можете дати перебродити їй більшу кількість часу.

− Якщо ви хочете що б медовуха була більш солодкою, у склянку з дріжджами можна додати цукор. Або додайте більшу кількість меду.

− Готова медовуха, зберігається не більше 2 місяців.

− Якщо у вас немає готових сухих перетертих апельсинових скоринок, ви можете взяти свіжі скоринки від апельсинів і дрібно подрібнити їх за допомогою ножа або блендера.