Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Наливка з вишень

Самий знаменитий напій в нашій країні – наливка з вишень. Така вишнівка прикрашають святкові столи вже не одне століття. Смачна, ароматна вона «дає по голові», але не викликає похмілля. Будь-яке свято чи сімейне застілля прикрасить пляшка такого напою. Приготувати наливку просто головне терпіння, адже потрібен деякий час, що б її настояти. Зробити цей напій можна як зі свіжих ягід, так і з заморожених, вони продаються в супермаркеті.

Інгредієнти для готування наливки з вишні:

 1. Вишня – 2 кг.
 2. Цукор-пісок – 700 грам
 3. Горілка – 700 грам

Інвентар

 1. Блендер
 2. Душлаг
 3. Миска
 4. Банку на 3 літри
 5. Бинт
 6. Шпилька для видалення кісточок
 7. Мірний стакан
 8. Графин

Готування наливки з вишні:

Крок 1: готуємо вишні

вишні

Для наливки відбираємо стиглі, і навіть перестиглі плоди темного кольору. Добре вимити вишні і дати обсохнути, відкинувши на друшляк.  Потім видаляємо у вишень плодоніжки і кісточки. Що б легко видалити кісточку можна скористатися звичайною шпилькою.  Перемелюємо вишні в блендері і зливаємо отриману суміш в скляну банку або бутель.

перемелюємо вишні

Кісточки з вишень не викидаємо. Промиваємо їх і ставимо сушитися.


Крок 2: перший етап настоювання

наполягаємо перший етап

В банку з подрібненими плодами вишні додаємо цукор і все добре перемішуємо. Горлечко банки обв'язуємо бинтом, щоб уникнути попадання в настоянку сторонніх домішок. Залишаємо настоянку в теплому місці на 5-6 днів, що б вишні забродили.


Крок 3: заключне наполягання

заключне наполягання

Після закінчення терміну настоювання вишнево-цукрової суміші переходимо до етапу кріплення. Вміст нашої банки проціджуємо 2-3 рази через марлю, складену в 3-4 рази, поки не отримаємо чистий сік. Переливаємо його в чисту скляну пляшку і додаємо горілку. Висушені кісточки подрібнюємо в блендері і також засипаємо в настоянку.  При бажанні можна додати трохи кориці або ванілі, що б додати настоянці насичений аромат. Пляшку міцно закручуємо і відправляємо в темне місце при кімнатній температурі ще на 1 тиждень.


Крок 4: подаємо до столу

готова наливка з вишень

Після заключного етапу настоювання, вишневу наливку знову проціджуємо, видаляючи кісточки. Готову наливку перед подачею на стіл охолоджуємо в холодильнику 1 годину, розливаємо в графинчики і подаємо.

Приємного апетиту!


Поради:

- Настоянку можна робити і без додавання горілки, для цього вишнево-цукрову суміш витримують 6 тижнів і наливку можна вживати.

- Не варто економити на спиртному, горілка для наливки повинна бути хорошої якості, можна також взяти місце неї спирт або коньяк. Але ні в якому разі не самогон.

-Подавати наливку з вишні на стіл можна з содовою або в складі різних коктейлів