Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Кава » Кава по-неаполітанськи

Кави по-неаполітанськи

Ароматний напій, що бадьорить – кава! Що може бути краще, запитаєте ви? Може! І це кава по-неаполітанськи! Здавалося б, як легко приготувати смачний, приємний напій, але не у всіх вона виходить ідеально. Із задоволенням поділюся з вами кількома секретами приготування кави по-неаполітанськи.

 

 

Інгредієнти для приготування кафе по-неаполітанськи:

 

  1. Зерна кави «Сremador» для заварки - 30 грам зерен або 2 столові ложки меленої кави.
  2. Зерна кави «Сremador» в чашку – пів чайної ложки меленої кави
  3. Вода чиста дистильована – 200 мл або 10 столових ложок

Інвентар:

 

  1. Неаполітанська подвійна кавоварка з 2 фільтрами
  2. Ножиці
  3. Кавомолка
  4. Чайна ложка
  5. Столова ложка
  6. Сито
  7. Чашка з товстими стінками

Приготування кави по-неаполітанськи.

Крок 1: перемелюємо кавові зерна

кавоварка

Один з секретів приготування цього дивного кави. Це спеціальний апарат – кавоварка, яка складається з двох судин, між якими перебуває 2 сітки – фільтра, куди всипають тонкомолотий неаполітанська кави і, на жаль, без цього приладу, неможливо зварити справжній неаполітанська кави. Але не турбуйтеся таку кавоварку можна придбати в супермаркетах і інтернет магазинах.

кава в пакеті

Для початку візьміть упаковку цього неаполітанського кави і відкрийте її допомогою ножиць. Візьміть машинку для подрібнення зерен і перемеліть зерна до порошкового стану.

мелена кава

І другий секрет, для того щоб кава вдався на славу, подрібніть кави через кавомолку двічі, спочатку зерна а після отриману масу.


Крок 2: готуємо чашку для кави по-неаполітанськи

кава в чашці

Візьміть чашку з товстими стінками. Чому з товстими стінками? Тому що кава в такій чашці буде остигати повільніше, і ви зможете розтягнути ваше задоволення від його пиття. І ще 1 секрет - наберіть пол чайної ложки свіжого тільки перемеленого кави і всипте його в чисту, суху чашку.


Крок 3: варимо каву

кавоварка

Відокремте дві половинки кавника, дно без носика від дна з носиком. Витягніть фільтр. Відкрутіть кришку фільтра і всипте в нього 2 столові ложки свіжого мелкомолотого кави і закрийте кришку фільтру. Влийте в нижню чашку без носика 200 мілілітрів води. Не заповнюйте чашу вище рівня вентиляційного отвору! Помістіть фільтр назад в ємність, наповнену водою. Прикрутіть чашу з носиком до чаші наповненою водою. При цьому носик повинен дивитися вниз. Увімкніть плиту на сильний рівень і встановіть на неї кавоварку. Доведіть воду до кипіння, коли вона закипить, ви почуєте це по характерному булькающему звуку. Зніміть кавоварку з плити. Як тільки пар спуститися з вентиляційного отвору, а це станеться приблизно через 30 – 40 секунд, переверніть кавоварку догори дном і дайте кави пройти через фільтри, краплею за краплею протягом 7 – 10 хвилин. Зніміть верхній блок і налийте собі чашечку ароматної кави через сито. Сире кави, яке залишилося на дні чашки підніметься вгору, розмішайте отриману ароматну масу чайною ложкою і почекайте 1 хвилинку, поки свіжий кави опуститься осадом на дно чашки. Свіжий аромат завареної кави і легкий, але досить вловимий аромат свіжого перемеленого кави з'єднуватися і ви відчуєте нічим непередаваний віяло запахів справжньої кави по-неаполітанськи.


Крок 4: подаємо кави по-неаполітанськи

кава по-неаполітанськи

Кави по-неаполітанськи подається в гарячому вигляді. Його розливають у чашки з товстими стінками для того, щоб воно зберігало свою температуру і могло протягом 1 хвилини настоятися зі свіжими меленими зернами неаполітанського кави. Такий вид кави подається без цукру. Варення, цукор, крекери або що-небудь солодке, ставиться окремо в тарілках або вазочках. Приємний напій для ранкового часу дня, щоб підбадьоритися і наповниться силами.

Приємного апетиту!


Поради:

− Іноді для любителів якнайсолодше, кава по-неаполітанськи допускається цукор, але його не кладуть в чашку з кавою після приготування напою. Цукор всипають разом з водою в чашу, доводять воду до кипіння і пропускають через фільтри з кавою. Виходить дуже солодкий і смачний кави.

− Для того, щоб зварити каву по-неаполітанськи вам не обов'язково використовувати саме неаполітанське кави. При наявності неаполітанської кавоварки, цей напій можна варити з будь-дуже якісного виду кави.

− Під час приготування даного виду кави не міняйте вищевказану рецептуру, так як ви можете отримати або занадто гіркий або надто прісний не настоявшийся напій.

− Для чого треба проціджувати кави після того як воно зварилося? Цей процес потрібен для того, щоб в чашці було менше непотрібного осаду. Старий виварений кави прибирається і в чашу наливається сам відвар, він настоюється протягом 1 хвилини зі свіжим меленою кавою, який осідає у вигляді опадів на дні чашки, але при цьому дає свіжість і терпкий аромат кавових зерен.